Левски се бори, но преклони глава пред Задар

Българският шампион Левски изигра един от най-добрите си двубои от началото на сезон 2014/15, но въпреки това, записа втора загуба в Адриатическата лига, след като отстъпи при визитата си на КК Задар със 75:86.

Най-резултатен за „сините” беше Милян Пупович с 14 точки, а Павел Иванов и Николай Върбанов добавиха съответно по 13 и 10 точки.

Джеймс Флорънс вкара 30 точки, включително и четири точни стрелби от далечно разстояние в заключителните десет минути.

Българският шампион не започна добре двубоя и след доста грешки в защита, позволиха на домакините от Задар да се откъснат напред с 15 точки, но след първоначалните слаби минути, играчите на Левски се съвзеха и Пупович и Захариев намалиха пасива на нашите  – 18:29.

През вторите десет минути баскетболистите на Левски се събудиха и спряха устрема на съперника си, като за момент успяха да се доближат на само пет точки от съперника – 24:29 след добри отигравания на Симеонов и Върбанов, но в самия край домакините отново използваха по-добре шансовете си и двуцифрената разлика бе възстановена  – 36:46.

Възпитаниците на Тони Дечев излязоха преобразени за началото на третата четвърт, а след убийствена тройка на Карамфилов и страхотна забивка на Димитров, Левски се върна в мача и отново мислеше за обрат – 46:46. В последните четири минути на периода българите отново направиха поредица от грешки, но въпреки това, нищо в този мач не беше решено – 55:58 след хубав пробив на Хийт в края.

Левски отново стигна до равенството в началото на заключителните десет минути – 60:60. За съжаление, баскетболистите на Левски отново изпуснаха инициативата и две минути преди последния съдийски сигнал Задар пак имаше комфортна преднина от десет точки, като в оставащото време „сините” не успяха да се организират за финален щурм и трябваше да се примирят с поражението – 75:86.