Невероятен Шчесни отказа Германия за историческа победа на Полша (видео)

Отборът на Полша постигна историческа първа победа над Германия в своята футболна история. Тази вечер "дружина полска" се наложи с 2:0 над настоящия световен шампион в мача от група "D" на европейските квалификации във Варшава. Головете в мача вкараха Аркадиуш Милик в 51-ата минута и Мила в 88-ата минута, но големият герой за домакините всъщност бе вратарят Войчех Шчесни, който направи поредица от невероятни спасявания, за да запази вратата си "суха".

Германия бе отборът, който създаваше по-интересните положения през първата част. В 10-ата минута Томас Мюлер стреля от далече, но не застраши вратаря. В 31-ата минута отново той опита удар от трудна позиция в наказателното поле, но той бе прекалено слаб.

В 36-ата минута Марио Гьотце центрира перфектно за Карим Белараби, който стреля от воле, но покрай вратата. В 39-ата минута гостите организираха страхотна контраатака като Мюлер бе изведен на скорост, но отново изстрелът му не попадна в очертанията на вратата. В 43-ата минута пък отново шанс се откри пред Белараби, който финтира защитник и стреля, но прекалено слабо и не успя да затрудни Войчех Шчесни.

Второто полувреме обаче стартира изненадващо и в 51-ата минута Лукаш Пишчек центрира за Милик, който с глава насочи топката във вратата за 1:0.

Това още повече активизира Бундестима. Гостите организираха истинска обсада пред наказателното поле на Войчех Шчесни, който обаче бе блестящ на вратата. Стражът се намеси чудесно след удар на Марио Гьотце от близо, след това на два пъти отказа Андре Шюрле след далечни удари, а в 63-ата минута спря и опасен изстрел на Ерик Дурм.

В 68-ата минута германците стигнаха до едно от най-добрите си положения, като Белараби бе изведен зад защитата, но не успя да отправи хубав удар и отново Шчесни улови. Полша пък отговори със страхотна контраатака и самостоятелен пробив на Камил Гросицки, но и неговият завършващ изстрел бе слаб.

Германия обаче продължи да притиска съперника си и първо Юлиян Дракслер стреля опасно от дистанция, а след това при едно центриране от корнер Матс Хумелс отправи удар с глава много близо до вратата. В 79-ата минута пък последва поредното невероятно спасяване на Шчесни след далечен удар на Белараби, а минута по-късно и късметът бе на страната на домакините след великолепен изстрел от воле на Лукаш Подолски, който се отби от напречната греда.

И отново противно на логиката в 88-ата минута домакините вкараха втори гол, с който решиха всичко в мача. Роберт Левандовски се пребори за една топка в наказателното поле и подаде на Мила, който от близо направи 2:0.

След тази победа Полша има пълен актив от 6 точки и е начело в класирането в групата. Германия пък се намира на 3-ото място с 3 спечелени точки.

Полша - Германия 2:0
1:0 Милик (51)