Литекс взе реванш от Локомотив (Горна Оряховица)

Литекс победи като гост Локомотив (Горна Оряховица) с 3:1 в контролна среща. Така ловчанлии се реваншираха за допуснатото поражение в спаринга между двата тима преди месец. Още в 3-та минута нападателят на Локомотив Янаки Смирнов наказа грешка на отбраната на Литекс и откри резултата.

Литекс можеше да изравни в 21-та минута, когато Асприля финтира левия бек на Локомотив и стреля силно по диагонала, но Рашков майсторски спаси. В 35-та минута, обаче, стражът нямаше как да реагира при атрактивното воле на Хенрик. Каращият проби при оранжевите французин вкара невероятно красив гол за 1:1, засичайки от въздуха центриране на Асприля.

Литекс започна второто полувреме с 4 промени в състава, като в игра се появиха Конов, Недялков, Божиков и Джордан. В 47-та минута хубав рейд на Никола Колев замалко не завърши с гол, но ударът му не беше достатъчно силен и вратарят изби.

В 53-та минута "оранжевите" поведоха с попадение на Кристиян Малинов. Младокът завърши отлична комбинация между Страхил Попов и Джорддан. В 58-та минута Асприля опита обстрел от далечна дистанция. Той изпълни пряк свободен удар от 35 метра, но вратарят спаси. В 66-та бързоногият латиноамериканец направи 3:1 за Литекс след "двойно" със сънародника си Джордан.