Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Дунав се измъчи срещу Две могили след 4 греди и пропусната дузпа

Поредна победа записаха футболистите на Дунав. В среща от деветия кръг на Североизточната "В" група представителният мъжки отбор на „драконите“ надделя в Две могили срещу едноимения отбор на домакините с 2:1.

Русенският състав бе воден от Людмил Киров, заради наказанието на старши треньора Веселин Великов. От другата страна пък бе бившият му съотборник в отбора на „драконите“ преди няколко години – Илиян Памуков.

Гостите, които отново бяха подкрепени от над 50 от най-верните си фенове, започнаха по-добре. Още в първите минути на няколко пъти те бяха близо до гола, но липсата на късмет и гредата в един случай при удар на Ивайло Раденцов им попречиха да отбележат.

Все пак логичното се случи в 16-а минута, когато Георги Чакъров бе най-съобразителен при центриране в полето на домакините и прати топката в мрежата с глава за 0:1. 10 минути по-късно дунавци получиха възможност да изпълнят дузпа след нарушение срещу русенски нападател в наказателното поле на „Две могили“. Вратарят Калоян Ненов обаче спаси удара от бялата точка на Раденцов.

В 30-та минута тимът на Две могили получи шанс да изпълни пряк свободен удар и Валери Кулинов – младши изравни след рикошет за 1:1. До края на полувремето дунавци удариха още една греда, след като Ненов спаси шут на Чакъров, а Мартин Димов не успя да уцели опразнената врата.

При 1:1 завърши първото полувреме. Само за първите 15 минути на втората част русенският състав уцели гредата още на два пъти. Междувременно Николай Колев бе изгонен. В 53-та минута той падна в наказателното поле на домакините след съприкосновение с противников бранител, но вместа дузпа получи втори жълт и респективно червен картон.

„Драконите“ бяха по-активни и логично стигнаха до втори гол. Мирослав Будинов засече с глава центриране в малкото наказателно поле и прати топката във вратата за 1:2 в 86-та минута.

Дунав Русе: Радосвет Христов, Николай Колев, Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Християн Кожухаров (60 мин. - Андреас Васев), Георги Чакъров (90 мин. - Александър Къснеделчев), Йордан Димитров (81 мин. - Светослав Читаков), Мирослав Будинов.

Две могили: Калоян Ненов, Диян Войков, Ервин Мустафа, Ивайло Иванов, Мариян Миланов, Радослав Стоянов (90 мин. - Али), Александър Георгиев (90 мин. - Александър Димитров), Валери Кулинов – младши, Светослав Недялков, Мартин Настев, Дургут Ахмедов (73 мин. - Елми Елмиев).