Талант носи инфарктна победа на ЦСКА след страхотен гол от воле (видео+снимки)

ЦСКА би Раднички (Ниш) с 2:1 в контрола, която се проведе на стадион "Българска армия". В герой за армейците се превърна талантът от ДЮШ Радой Божилов, който вкара в 93-та минута и така осигури победата на своя отбор.

Преди това резервата Еденилсон Бергонси откри резултата със страхотна тупалка от около 33 метра, а за сърбите, които са 13-и в местното първенство, изравни Пуношевац с гол в 90-та минута.

Непосредствено преди началото на проверката червените подариха плакет, цветя, торта и шалче на Петър Жеков по случай неговия 70-годишен юбилей. Именно легендарният български нападател даде символичния първи удар в мача, след като се появи на терена след шпалир на настоящите състезатели.

ЦСКА - Раднички 0:0

Първият удар по посока на една от двете врати отправи Кованович след центриране на Джуричкович, но стреля в аут.

ЦСКА отговори с опасен шут на Тони Силва в седмата минута, който Кесич изби в корнер. След неговото изпълнение се стигна до пряк-свободен удар пред вратата на Раднички, тъй като Борис Галчев бе фаулиран. Кукоч стреля силно, но над напречната греда.

Четири минути по-късно сантиметри не достигнаха на Тончи Кукоч да открие резултата след диагонален шут. Гостите отговориха с изстрел на Джорджевич, който Дивиш спаси.

В 18-та минута нов шут по посока на гостуващата врата, този път на Стивън Съндей, излезе в аут. Шест минути след тази ситуация Попара стреля опасно, но за късмет на червените топката профуча над напречната греда.

В 34-та минута Тони Силва изведе Луис Соарес сам срещу Кесич, но нападателят стреля слабо и стражът на сърбите изби.

До края на полувремето двата отбора не създадоха повече опасности и първите 45 минути завършиха при 0:0.

На почивката треньорът на Раднички Саша Мъркич, който е бивш футболист на ЦСКА, смени почти целия състав, докато Стойчо Младенов продължи със същата 11-ка.

В 53-та Пешич стреля от фаул, топката рикошира в стената, но Дивиш я закова малко преди голлинията.

Постепенно футболистите в червено се активизираха и за 5-6 минути на три пъти стреляха към противниковата врата. Първо Венци Василев опита да вкара след пас с пета на Силва, но не улучи целта. После шут на Соарес бе блокиран, а в 59-та минута триходова комбинация Фелипе-Галчев-Силва завърши с изстрел на последния в аут.

Секунди по-късно нова добра триходова комбинация, този път между Буш, Силва и  Венци Василев завърши с добър шут на защитника, който обаче не улучи вратата.

В 67-та минута Соарес стреля с глава, но покрай вратата. Натискът на армейците даде резултат в 75-та минута, когато появилият се преди малко в игра бразилец Еденилсон Бергонси откри резултата след страхотен шут от над 30 метра - 1:0 за ЦСКА.

И когато срещата вървеше към минимална победа за ЦСКА, Раднички изравни в 90-та минута. Причиненко извърши фаул, а след неговото изпълнение Пуношевац вкара в горния десен ъгъл за 1:1.

Все пак червените намериха сили да спечелят контролата след гол на юношата Радой Божилов. В 93-та минута Карачанаков центрира от фаул, последва разбъркване, след което топката бе изчистена и попадна на левия крак на таланта, който след страхотен шут от воле я заби в горния десен ъгъл на гостуващата врата за крайното 2:1 за ЦСКА.

ЦСКА - РАДНИЧКИ 2:1