vecernji.hr: Хърватия постигна целта си – победи България в София

„Ценни три точки: Хърватия измъкна победата като гост в София“, пише в материал за мача България – Хърватия хърватското издание „Дневник“.
Отборът на Хърватия победи като гост в София България с 1:0 в квалификация за европейско първенство. Николай Бодуров си отбеляза автогол през първото полувреме на двубоя.
В материала се казва, че селекционерът на гостите Нико Ковач може да спи спокойно след минималния успех. Посочва се, че след двубоя Ковач не е скрил задоволството си, като е коментирал, че отборът е постигнал трудно, но много ценна победа.
Отбелязва се още, че повече вълнения е имало на трибуните, а не на терена, като се е наложило реферът на прекъсне мача в 23-ата минута за няколко минути заради сблъсъци между феновете. На игрището пък се е видяло, че "Хърватия разполага с по-качествени играчи".
„Хърватия покори София“, е заглавието на материала за мача на стадион „Васил Левски“ на електронното издание „Спортски нет“. Посочва се, че "шахматистите" са стигнали до важна победа в София във втория си мач от квалификациите за Евро 2016. Казва се, че през първото полувреме хърватите са имали инициативата от самото начало, а българите рядко са минавали центъра. Така логично се е стигнало и до гол. Посочва се, че след почивката избраниците на Нико Ковач са продължили да пресират съперника, но българите са подобрили играта си. Отбелязва се, че отборът на Хърватия е спечелил ценни три точки и след два мача е лидер в групата с пълен актив, с какъвто е и отборът на Италия.
„Хърватия постигна целта си – победи България в София“, се казва в материал на хърватското издание „Вечерни“
. Отбелязва се, че за постигането на целта е помогнал автогол на Николай Бодуров, но успехът е повече от заслужен. В материала се отбелязва, че тимът на Хърватия е „Дошъл, видял и победил“ в София, като така най-добре може да се опише победата на тима.
Казва се още, че отборът на Нико Ковач е имал превъзходство във всяко едно отношение, като дори Хърватия е можела да се поздрави и с по-изразителен успех.