Белгия "писа" отличен на Андора (видео)

Националният отбор на Белгия надигра категорично аутсайдера в група "В" Андора с 6:0 на стадион "Рой Бодуен" в Брюксел. "Червените дяволи" бяха далеч по-добрият отбор и с голове на Кевин де Бройне в 31-ата от дузпа и в 34-ата минута, Насер Шадли в 37-ата, Дивок Ориги в 59-ата и две попадения на Дрис Мертенс в 65-ата и 68-ата минута смаза своя съперник.

В средата на първата част Белгия пречупи съперника с бързи три гола за по-малко от десет минути. В 31-ата минута домакините получиха дузпа за фаул на Аяла срещу Дрис Мертенс в наказателното поле, а Кевин де Бройне бе точен от бялата точка. Само три минути по-късно отново Де Бройне бе изведен чудесно от Дивок Ориги и с хладнокръвен удар направи 2:0. В 37-ата минута пък Ян Вертонген центрира за Насер Шадли, който от воле оформи класическото 3:0.

През втората част домакините леко намалиха оборотите, но въпреки това продължиха да бележат. В 59-ата минута Ориги получи пред наказателното поле, справи се с двама защитници, след което с прецизен удар направи резултата 4:0. След това пък Дрис Мертенс също записа името си сред голмайсторите като вкара два бързи гола в 65-ата и 68-ата минута, за да докара нещата до разгромното 6:0.

Така Белгия с актив от 3 точки излезе на второ място в група "В". Андора пък е без спечелена точка и остава на дъното на класирането.

Белгия - Андора 6:0
1:0 Де Бройне (31) дуз.
2:0 Де Бройне (34)
3:0 Шадли (37)
4:0 Ориги (59)
5:0 Мертенс (65)
6:0 Мертенс (68)