Илкай Гюндоган изигра първия си мач от 422 дни

Германският полузащитник Илкай Гюндоган изигра първия си мач от 422 дни насам след контузията на гърба и отбеляза гол при победата с 2:0 за резервния отбор на Борусия Дортмунд. Гюндоган вкара второто попадение в контролата срещу резервите на втородивизионния Бохум. Халфът игра за пръв път след 14-и август 2013-а година, когато носеше екипа на Германия в приятелския мач срещу Парагвай. Марко Ройс също взе участие в двубоя.

Той се възстановява от травма на глезена, която получи миналия месец в европейската квалификация на Германия срещу Шотландия. Гюндоган и Ройс бяха на терена само през първото полувреме. Ройс се очаква да се върне в стартовите 11 на Борусия на 18-и октомври срещу Кьолн в поредния кръг на Бундеслигата. Гюндоган вероятно също ще бъде част от състава на Юрген Клоп.