ЦСКА падна от третия в "Б" група, вратар спасява армейците от сериозно поражение (видео)

ЦСКА загуби с 0:1 от Пирин в контрола, която се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Единственото попадение реализира Юлиян Попев в 45-та минута, а в края на срещата орлетата изпуснаха на три пъти очи в очи срещу Господинов и пропуснаха да запишат далеч по-изразителен успех.

В тази среща червените, които бяха водени от помощник-треньора Тодор Янчев, играха с голяма част от резервните си футболисти, което със сигурност се отрази на тяхното представяне.

През първите десетина минути армейците имаха надмощие, но не и голови положения. Най-интересната ситуация бе още във втората минута, когато намиращият се извън границата на наказателното поле Антон Карачанаков стреля силно, но над напречната греда.

В 12-та минута Милисавлевич опита два поредни изстрела, които спряха в телата на бранители от Пирин. Последва трети шут на Витанов, който излезе в аут. Шест минути по-късно добър пробив на Милисавлевич отляво завърши с неточно подаване.

След половин час игра домакините, които в момента заемат третото място в "Б" група, опитаха да застрашат вратата на Господинов, но изстрели на Благов и Стилиян Николов не намериха целта.

В 40-та минута футболистите на ЦСКА създадоха първото реално голово положение в мача. Карачанаков подаде към Милисавлевич, който стреля силно от 15-16 метра, но Бахтарлиев, появил се в 30-та минута на мястото на Костов, спаси.

Така се стигна до 45-та минута, в която благоевградчани откриха резултата. Владислав Златинов се пребори за топката и подаде към Попев, който отблизо даде гол аванс на Пирин.

В началото на второто полувреме домакините извършиха пет промени. Именно една от резервите - Тони Тасев, можеше да вкара второ попадение, след като получи добро извеждащо подаване в 48-та минута от Мартин Тошев, но не успя да реализира очи в очи с Господинов.

В 68-та минута червените създадоха първата си опасна ситуация след почивката. Карачанаков стреля от фаул, но третият вратар Ганев, който влезе в 60-та минута, изби в корнер. След неговото изпълнение Бергонси вкара с глава, но попадението бе отменено заради отсъдено от рефера Стефан Апостолов нарушение.

Три минути по-късно Войнов излезе сам срещу вратаря след грешка на Причиненко, но стреля в аут.

Между 83-та и 85-та минути орлетата на два пъти изпуснаха да удвоят резултата. Първо Мартин Тошев излезе очи в очи срещу Господинов, но втарят на армейците спаси, а 120 секунди по-късно същото стори и Тасев, който пак бе спрян от червения страж.

ПИРИН - ЦСКА 1:0