Биляна Йотовска на пето място в престижен турнир

Влизане във финал и престижното 5-о място в крайното класиране в категория бикини-фитнес над 172 см постигна българската шампионка Биляна Йотовска на най-големия турнир по културизъм и фитнес “Арнолд класик” в Мадрид, Испания. За първи път наша състезателка заема място в топ 6 на такъв голям световен форум.

Йотовска постигна впечатляваи резултати в рамките на кратката си кариера в този спорт – тя се състезава от миналата година. На 17-18 октомври Биляна ще вземе участие и на световното първенство в Монреал, Канада. Успешно представяне записа и Цветан Цветанов - 6-о място при мъже културизъм до 70 кг.

Общо седем българи представиха страната ни на най-голямото и престижно състезание по бодибилдинг след Олимпия - Арнолд Класик 2014 Европа. Николай Чолаков и Павлин Александров взеха участие в категория мен физик до 181 см, но останаха извън топ 15. Мартин Русанов се класира на 13-о място в категория класически културизъм до 175 см, а Георги Карамишев - десети при мъже културизъм до 100 кг. Красимир Сарафов участващ в категория над 100 кг остана извън първите 15.