Автогол повали България (видео+галерия)

Нелеп автогол на Николай Бодуров повали България срещу Хърватия пред над 33 000 зрители на “Васил Левски”. Тимът на Любослав Пенев отстъпи с 0:1 в много оспорван двубой от втория кръг на квалификациите за Евро 2016. Единственият гол в срещата падна в 36-ата минута след колективна грешка в родната отбрана, която костваше поне точката на тима днес.

Въпреки поражението “лъвовете” продължават да имат напълно реални шансове за класиране, като в понеделник предстои тежко и много важно гостуване на Норвегия в Осло.

При сериозна подкрепа от трибуните и голям ентусиазъм България стартира с три промени. Така Пенев направи три промени от успеха с 2:1 в Баку над Азербайджан преди месец. Веселин Минев, Михаил Александров и Георги Илиев бяха на пейката за сметка на Йордан Минев, Петър Занев и Ивелин Попов.

България - Хърватия 0:1 От първата минута двата отбора се хвърлиха в здрава битка, но през първите 20 минути игра липсваха опасни положения пред двете врати.

Веднъж Бодуров изпревари Манджукич и веднъж Ивелин Попов с глава стреля далеч при добра атака на нашите.
В 23-ата минута срещата бе прекратена за няколко минути. Първо в Сектор "Б" от към "А" се сбиха родни фенове, което наложи намесата на органите на реда. В същия миг полетяха множество сигнални ракети и факли между агитката на гостите и тази на родните фенове в Сектор Г, както и няколко бомбички. Това предизвиква прекратяването на срещата за около три минути, докато футболистите на Пенев молеха родните фенове да престанат, а тези на Нико Ковач - агитката дошла от Хърватия да стори същото.
След подновяването гол от засада на Ивица Олич бе отменен правилно, а в 35-ата минута след нарушение на Георги Миланов се стигна до гол във вратата на "лъвовете". Апостол Попов изпусна Перишич, който игра с глава и Бодуров при опита си да изчисти кълбото го прати в мрежата на Стоянов за 0:1.
Националите започнаха да действат по-активно, като имаха една отлична възможност да върнат гола. Владимир Гаджев обаче стреля в аут от няколко метра.
На почивката Пенев направи две рокади. Мицански и Занев бяха заменени от Георги Илиев и Андрей Гълъбинов.
"Трикольорите" заиграха с трима в защита и станаха по-активният тим, но чисти положения липсваха. В 68-ата минута страховит удар на Илиев донесе само корнер, а при центрирането от него Бодуров стреля в аут с глава.
Александър Тонев замени Гаджев секунди по-късно и България стана още по-офанзивна. Последва тотален натиск на момчетата на Пенев, които нямаха късмет пред гола.
Имаше игра с ръка на хърватски футболист, но бе доста прибрана и реферът не отсъди дузпа. Субашич показа рефлекс в 76-ата минута при бомбен шут на Тонев. В 79-ата минута нов гол на Хърватия поради засада бе правилно отменен. Този път на Брозович с глава.
Чисти положения пред вратата на Хърватия липсваха, но днес България може да съжалява, тъй като не показа най-доброто от себе си и с малко повече късмет можеше да остане без загуба в групата. Момчетата на Пенев демонстрираха прекалено голям респект срещу “шахматистите” и в голяма част от мача това им попречи, но тимът завърши с всички сили в атака. Именно това е пътят и сега е важно да възстановят силите за срещата с Норвегия, която е ключова предвид факта, че фаворитите Италия и Хърватия вече са с едни гърди пред останалите в групата.
Поражението беше четвърто за "лъмовете" от седем мача между двата тима и второ поред в София.

БЪЛГАРИЯ - ХЪРВАТИЯ 0:1