Русия си тръгна с точка от Швеция (видео)

Русия си тръгна с точка от гостуването на Швеция в дербито на група G на евроквалификациите, след като постигна 1:1 на стадион "Френдс Арена" в Стокхолм. Резултатът в мача беше открит още в 10-ата минута, когато Самедов с глава отклони топката към Кокорин в близост до вратата на Исаксон и за нападателя на Русия остана само да я насочи неспасяемо към вратата.

Няколко минути по-късно домакините имаха шанс да изравнят, но Ларсон пропусна отсъдената дузпа за нарушение на Смолников. Руснаците трябва да благодарят, че резултатът се запази на стража си Акинфеев, който отрази удара на шведа.

Все пак домакините не се отчаяха и продължиха да търсят попадение. Усилията им се увенчаха в 49-ата минута, когато Дурмаз проби по левия фланг, преодоля футболист на Русия и стреля към вратата. Тойвонен изскочи иззад гърба на защитниците на "сборная" и изравни. До края шведите имаха още възможности да отбележат, но не успяха. Важно е да се отбележи, че Швеция излезе без голямата си звезда Златан Ибрахимович.

В другите мачове от групата Лихтенщайн сензационно удържа 0:0 у дома срещу силния тим на Черна гора, а Австрия победи като гост Молдова с 2:1. Така начело са три отбора - Русия, Черна гора и Австрия с по 4 т., следвани от Швеция с 2, Лихтенщайн с 1 и Молдова без актив.

Швеция - Русия 1:1
0:1 - Кокорин (10)
1:1 - Тойвонен (51)

Швеция: Исаксон, Гранквист, Антонсон, Олсон, Бенгтсон, Ларсон, Калстрьом (87-Вернблум), Зенгин, Дурмаз, Бауи (79-Качаниклич), Тойвонен (57-Елмандер).
ж.к. - Зенгин, Вернблум.

Русия: Акинфеев, Березуцки, Игнашевич, Смолников, Комбаров (88-Гранат), Самедов (73-Григориев), Файзулин (87-Дзагоев), Глушаков, Шатов, Кокорин, Дзюба.