Англия "пожали" Сан Марино само с пет гола (видео)

Англия очаквано разгроми футболното джудже Сан Марино с 5:0 на "Уембли" и постигна втора победа в квалификационна група "Е" за Евро 2016. Без да блестят особено, възпитаниците на Рой Ходжсън реализираха два гола до почивката. Фил Ягиелка откри в 25-ата минута, а Уейн Рууни удвои от дузпа в 43-ата. През втората част англичаните добавиха още три гола. Дани Уелбек (43'), Андрос Таунзенд и автогол на Дела Вале оформиха крайния резултат.

Калъм Чембърс дебютира като титуляр за Англия, докато Киърън Гибс стартира в мач на националния отбор за първи път от четири години насам. Още две промени бе направил Рой Ходжсън в сравнение с първия двубой на "трите лъва" от този квалификационен цикъл - Фил Ягиелка и Джеймс Милнър също попаднаха сред титулярите. Рахим Стърлинг, Уейн Рууни и Дани Уелбек водеха атаката на домакините.

Отборът на Сан Марино, който не е вкарвал гол в квалификационен мач далеч от дома от април 2001 година,  започна на "Уембли" в схема с петима бранители и един нападател - капитанът Анди Селва.

Защитата на гостите издържа цели 24 минути без да получи попадение, като заслуга за това имаха и нападателите на "трите лъва", които играха доста безидейно. При един корнер пред вратата на гостите вратарят Симончини излезе непремерено и се блъсна в Ягиелка, който вкара топката в мрежата. Стражът претендираше за нарушение, но попадението правилно бе зачетено - 1:0.

Две минути преди почивката Уейн Рууни бе фаулиран в наказателното поле. Самият той реализира отсъдената дузпа, удвоявайки преднината на Англия с 42-ия си гол за националния отбор.

В 49-ата минута Дани Уелбек покачи на 3:0. Окслейд-Чембърлейн открадна топката от бранител на Сан Марино, след което центрира по земя, а нападателят на Арсенал засече от малкото наказателно поле. В 62-ата минута попадение на Лалана бе отменено заради засада, но 10 минути по-късно резервата Андрс Таунзенд покачи на 4:0 с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле. В 78-ата минута Уейн Рууни закръгли резултата. Нападателят на Манчестър Юнайтед опита да центрира отлдясно, но топката рикошира в Дела Вале и прехвърли Симончини - 5:0. Впоследствие попадението бе записано като автогол.

Англия е на върха във временното класиране в Група "Е" с шест точки и голова разлика 7:0.