Украйна излъга Беларус като гост

Украйна се поздрави с важна победа с 2:0 като гост срещу Беларус в мач от квалификационна Група "С" за Евро 2016. Мачът вървеше към нулево равенство, когато в 82-ата минута автогол на Александър Мартинович даде аванс на украинците в резултата. Точка на спора сложи Серхий Сидорчук с попадение в третата минута на добавеното време и Украйна записа първа победа в групата, събирайки три точки. Беларус остава с 1 точка, а изненадващо начело е Словакия с 6 точки, след като тази вечер играчите на Ян Козак шокираха Испания с 2:1.

БЕЛАРУС - УКРАЙНА 0:2
0:1 Мартинович (82-автогол)
0:2 Сидорчук (90+3)