Изключителният Учимура взе рекордна титла

Кохей Учимура спечели рекордна пета поредна световна титла в многобоя, след като завоюва златото на шампионата по спортна гимнастика в китайския град Нанин. Японецът, който водеше след всеки уред, получи 15.233 точки на висилка и събра сбор от 91.965 точки. Макс Уитлон от Великобритания взе среброто с 90.473 точки, а трети завърши Юсике Танака (Япония) с 90.449 точки.

Учимура, който е олимпийски шампион от Лондон 2012, беше изключително мотивиран днес, след като Япония загуби нещастно титлата от Китай в отборната надпревара само с 0.1 точки. 25-годишният гимнастик печели всяко злато в многобоя от 2009-а година в Лондон насам.

Олег Верняев от Украйна завърши на четвърто място с 90.298 точки, а пети е Давид Беляский от Русия с 89.765 точки.

Утре световното първенство продължава с многобоя при жените, а в събота и неделя са финалите на отделните уреди.