АЛБА Берлин победи Сан Антонио след драма в края

Отборът на АЛБА Берлин записа престижна победа, след като се наложи при домакинството си на шампиона в Националната Баскетболна Асоциация Сан Антонио Спърс с 94:93 в приятелска среща, която е част от подготовката за началото на сезон 2014/15 и за двата тима.

Джамал Маклийн беше най-полезен за европейския клуб и записа срещу името си „дабъл-дабъл” – 18 точки и 10 борби, а Клифърд Хамъндс и Реджи Рединг добавиха съответно по 15 и 12 точки за успеха.

За „Шпорите” с 28 точки се отличи Тони Паркър, Кауай Ленърд добави 14 точки, а Тим Дънкан завърши с „дабъл-дабъл” – 14 точки и 10 борби.

Гостите от Сан Антонио тръгнаха много силно в мача и в средата на първата четвърт вече имаха солидна преднина от 22:6. До края на първите десет минути германците се събудиха и стопиха изоставането си до осем точки, а пре втория период подемът в играта на АЛБА продължи и почивката дойде при 47:54.

Силната серия на домакините продължи и в първите минути на третата четвърт, когато след точни стрелби на триото Маклийн-Хамъндс-Ренфоу разликата бе стопена до само две точки. Баскеболистите на Спърс отговориха с кош на Ленърд, но няколко секунди по-късно германците стигнаха до пълен обрат и поведоха за първи път в мача след пробив на Маклийн – 69:68 при 3:19 минути до края на третия период.

Оттук до последния съдийски сигнал играта вървеше кош за кош, кaто истинската драма се разигра в заключитените секунди на двубоя. 25 секунди преди сирената Паркър вкара два фала за Спърс за 93:89, но след бърз фал, отново французинът застана на линията, но пропусна. Това даде надежди на домакините, като първо Рединг наниза тройка, а буквално със сирената Маклийн демонстрира здрави нерви и точен мерник, с което осигури победата на АЛБА (Берлин) – 94:93.