Бразилия на крачка от полуфиналите след разгромно 3:0 над Китай (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките на олимпийския шампион Бразилия направиха важна крачка към класирането си за полуфиналите на световното първенство в Италия. Момичетата на селекционера Зе Роберто разгромиха без особени проблеми силния тим на Китай с 3:0 (25:19, 25:16, 25:15) в първия си мач от Група "Н" от третата фаза на Мондиала, игран тази вечер пред около 5500 зрители в зала "Медиоланум Форум" в Милано.
Бразилия на крачка от полуфиналите след разгромно 3:0 над Китай
Така "Селесао" се нуждае само от два спечелени гейма, за да е сигурен полуфиналист. Утре (9 октомври) бразилките почиват, а в петък (10 октомври) играят срещу третия отбор в групата - Доминиканската република. Китайските волейболистки пък утре излизат срещу доминиканките. Срещата е от 18,30 часа българско време.
Първият гейм започна напълно равностойно и първата техническа пауза дойде при минимална преднина за Китай - 8:7. Постепенно бразилките успяха да наложат играта си и да поведат с 16:13. Разликата нарасна до 18:13 след ас на Фернанда Родригеш, което накара легендарната треньорка на китайките Пън Лан да вземе тайм-аут. Въпреки това, "Селесао" спокойно взе гейма с 25:19 след силни изяви на Жаклин Карвальо и Фернанда Родригеш.
В началото на втората част Бразилия тръгна много силно и успя да поведе с 4:0 и 8:3. Последва силна серия от сервиси на китайката Цююе Уей и азиатките съумяха да намалят изоставането си до 10:11. Все пак второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за олимпийските шампионки. Пън Лан се опита да промени развоя на гейма със смени и прекъсвания, но въпреки това момичетата на Зе Роберто продължиха да увеличават преднината си до крайното 25:16.
Бразилските волейболистки дръпнаха с 8:3 и в третия гейм благодарение на страхотните отигравания на разпределителката Даниеле Линс. Китай продължи да опитва всичко възможно, за да спре силните бразилски нападателки, но не успя. В крайна сметка "Селесао" спечели гейма с убедителното 25:15, а с това и мача с 3:0.
Три волейболистки станаха най-резултатни за бразилския тим с по 15 точки за победата - Тайса Менезеш (7 блока!!! и 62% ефективност в атака), Жаклин Карвальо (1 блок и 61% ефективност в атака) и Фернанда Родригеш (1 блок, 3 аса, 48% ефективност в атака и 67% ефективност в атака).
За китайките Тин Жу завърши със скромните 10 точки.

БРАЗИЛИЯ - КИТАЙ 3:0 (25:19, 25:16, 25:15)
БРАЗИЛИЯ: Фабиана Клаудино 10, Даниеле Линс 1, Тайса Менезеш 15, Жаклин Карвальо 15, Шейла Кастро 5, Фернанда Родригеш 15 - Камила Брайт-либеро (Габриела Гимараеш, Тандара Кайшета 4, Жозефа Фабиола Алвеш)
Старши-треньор: Жозе "Зе" Роберто Гимараеш
КИТАЙ: Тин Жу 10, Дзюндзин Ян 6, Цююе Уей 1, Чунлей Зън 7, Юнли Сю 4, Жуоци Хуей 6 - Жан Чън-либеро (Фансю Ян, Дзинсъ Шън, На Уан, Синюе Юан 2, Сяотун Лю 1)
Старши-треньор: Пън Лан.

СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача БРАЗИЛИЯ - КИТАЙ - 3:0 - ТУК!!!