Болният Надал отпадна от "Мастърс"-а в Шанхай

Финалистът от 2009 година Рафаел Надал (Испания) отпадна във втория кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 6,5 милиона долара. Поставеният под номер 2 Надал загуби от сънародника си Фелисиано Лопес с 3:6, 6:7(6) след 104 минути игра. Лопес пласира 15 аса и стигна до едва трети успех в 12 мача срещу срещу съперника.

Надал видимо имаше физически проблеми. Той беше диагностициран с апендицит в неделя, но реши да се включи в турнира след медикаментозно лечение с антибиотици за овладяване на възпалението и потискане на болката. Той обаче не се движеше добре по корта и беше далеч от най-добрата си игра. Лопес реализира пробив в шестия гейм, което се оказа достатъчно за успеха в първия сет. Надал поведе с 4:1 във втората част, а при 5:3 сервираше за сета, но допусна пробив. Впоследствие се стигна до тайбрек. При 5:5 точки в него Лопес направи двойна грешка и даде на съперника сетбол, но взе следващите три разигравания, за да триумфира.

Така 33-годишният левичар от Толедо ще се изправи срещу номер 13 Джон Иснър (САЩ) в третия кръг. Иснър пласира 24 аса и не допусна нито една възможност за пробив за победата над сънародника си Стив Джонсън със 7:6(6), 7:6(7).