Мъри стартира с победа, Фонини показа среден пръст на публиката

Олимпийският шампион Анди Мъри (Великобритания) стартира с победа на турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 6,5 милиона долара. Мъри, номер 11 в схемата, победи на старта Теймураз Габашвили (Русия) с 6:1, 7:5 за 85 минути. В следващия кръг Мъри ще играе с Йежи Янович (Полша), който спечели срещу Едуар Роже-Васлен (Франция) с 3:6, 7:5, 7:6(6).

Хърватинът Иво Карлович наниза 24 аса при победата си над Йен-Хсун Лу (Тайван) със 7:6(6), 6:3 и се класира за третия кръг. Италианецът Фабио Фонини, 15-и поставен, отпадна в първия кръг след загуба с 6:7(4), 4:6 от номер 553 в света Уан Чухан, който участва с "уайлд кард". Фонини се ядоса на загубата и след края на мача показа неприличен жест към феновете на корта.

Италианецът загуби пет от последните си шест мача, след като достигна до четвъртфиналите в Синсинати през август. Във втория кръг Уан ще играе с квалификанта от Тунис Малек Джазири.

В други срещи днес Михаил Южний (Русия) елиминира номер 12 Ернестс Гулбис (Латвия) с 6:4, 6:1, а Фелисиано Лопес (Испания) се наложи над Танаси Кокинакис (Австралия) с 6:7(12), 6:3, 6:4 и във втория кръг ще играе с Рафаел Надал.