Реал отново настъпи газта и прегази Атлетик Билбао (видео+галерия)

Реал Мадрид бързо забрави неубедителния мач срещу Лудогорец в Шампионската лига и отново настъпи газта. В последен мач от 7-ия кръг в Примера дивисион "белият балет" разби Атлетик Билбао с 5:0 на "Сантиаго Бернабеу". Мадридчани категорично надиграха баските в този мач, като три гола вкара Кристиано Роналдо и още два добави Карим Бензема, а в мача можеха да паднат поне още толкова попадения. Португалецът се разписа във 2-ата и 55-ата и 88-ата минута, а французинът бе точен в 41-ата и 69-ата минута. Така домакините записаха четвърти пореден успех на сметката си в първенството.

Срещата стартира отлично за домакините и още във 2-ата минута Гарет Бейл центрира в наказателното поле, където Роналдо с глава от близо насочи топката в мрежата за 1:0, вкарвайки в седми пореден мач. При радостта си пък нападателят изтича до ъгловото флагче, където Хамес Родригес му показа няколко танцувални стъпки. Пет минути по-късно португалецът имаше нов добър шанс, като нахлу в пеналта и стреля в близкия ъгъл, но вратарят спаси.
Реал отново настъпи газта и прегази Атлетик Билбао
Постепенно обаче Атлетик успя се окопити и в 22-ата минута след центриране от корнер Икер Муниаин отправи прекрасен изстрел от воле, който накара Икер Касийяс да покаже страхотен рефлекс, за да опази вратата си.

Реал обаче продължаваше да бъде отборът, който контролира случващото се на терена и в 25-ата минута Серхио Рамос получи великолепен извеждащ пас, който го остави очи в очи с Горка Ираисос, но защитникът се засуети в и последния момент ударът му бе блокиран. След това в 37-ата минута Бейл пробва далечен удар без успех.
В 40-ата минута Роналдо имаше нов шанс да се разпише, като излезе сам срещу вратаря и опита да го прехвърли, но стражът се намеси добре и спаси. При последвалия корнер обаче Карим Бензема бе изпуснат от защитата на гостите и с глава направи резултата 2:0.

В началото на втората част Реал направи резултата класически. В 55-ата минута "белият балет" организира прекрасна контраатака като Бейл напредна по крилото и пусна за Роналдо, който от движение мушна топката под плонжа на вратаря за 3:0. Минута по-късно пък самият Бейл можеше да се разпише, но изстрелът му мина до гредата.
В 57-ата минута Атлетик имаше прекрасен шанс да се върне в мача. Гийермо Фернандес получи чудесно центриране в наказателното поле и стреля от близо с глава, но Касийяс бе заел добра позиция и успя да отрази удара му.

В 67-ата минута Бейл успя с глава да прати топката в мрежата зад Ираисос, но попадението му правилно бе отменено заради засада. В 69-ата минута обаче домакините организираха нова хубава контра като Роналдо напредна от ляво и пусна успоредно за Бензема, който от близо само чукна топката във вратата за 4:0.

След това добри възможности за нови голове се откриах пред Лука Модрич и Роналдо, които в рамките на две минути тестваха рефлексите на Ираисос, който обаче някак успя да опази вратата си. В 77-ата минута отново Роналдо стреля опасно с глава и отново вратарят на баските спаси. Минута по-късно пък се стигна до разбъркване пред Касийяс и за малко Атлетик да върне един гол, но стражът някак успя да укроти топката. В 81-ата минута пък Бейл за пореден път пропусна от добра позиция и отново виновник за това бе вратарят Ираисос.

Все пак в 88-ата минута логичното се случи и Реал стигна до пети гол. Той обаче падна малко куриозно. При едно разбъркване в наказателното поле Пепе опита да отправи удар, който обаче се отби от хълбока на Роналдо и се озова във вратата за 5:0, като останаха съмнения и за игра с ръка. Това бе рекорден 22-ри хеттрик за португалеца, който се изравни по този показател с Алфредо ди Стефано и Телмо Зара.

След тази победа Реал е на 4-ото място във временното класиране, но изостава само на 4 точки от лидера Барселона, като има 15 в актива си. Атлетик пък вече пети пореден мач няма победа на сметката си и падна в зоната на изпадащите на 18-ото място с едва 4 точки актив.