Виляреал завзе "Балаидос"

Отборът на Виляреал пречупи с 3:1 Селта (Виго) в мач от седмия кръг на Примера, игран на "Балаидос". Два бързи гола на Мойсес Гомес (33 и 34) и едно попадение на Марио Гаспар (90) отмъкнаха точките към "Ел Мадригал". Хоакин Ларивей се разписа за галиския тим в 44-ата минута.

В първите минути нямаше обособено надмощие, нито голови положения. В 15-ата минута Фабиан Ореяна направи силно включване и добро центриране, но Марио Гаспар изпревари Нолито. В 26-ата Серхио Асенхо застана на точното място при удар от малък ъгъл на Нолито.

В рамките само на минута Мой Гомес на два пъти опъна мрежата на Серхио Гарсия. В 33-ата той засече центриране отдясно на Денис Черишев. Минута по-късно полузащитникът се възползва от празно пространство при контраатака, напредна и със силен изстрел от 19 метра прати топката в десния ъгъл на вратаря - 0:2.

В 43-ата Михаел Крон-Дели потърси сглобката, но Асенхо сложи ръка. Минута по-късно галиският тим върна един гол. "Подводницата" сбърка в защита чрез Виктор Руис и Хоакин Ларивей спечели в директна битка с вратаря.

В 51-ата Алварес протегна крак и отрази удар на Марио. Три минути по-късно и Асенхо направи спасяване с крак. По-малко от минута по-късно Бруно Сориано изби от голлинията. "Небесносините" търсеха настойчиво изравняването, но трудно създаваха положения. В 86-ата Андреу Фонтас получи втори жълт картон. В 88-ата Асенхо спаси удар с глава на Ларивей. В 91-ата "жълтите" на Марселино Гарсия Торал реши всичко с трети гол след страхотна контраакция. Лусиано Вието намери Марио, който оформи крайното 1:3.

Кастейонци се изкачиха на седма позиция и вече имат точка по-малко от Селта.