Тодоров, Алексиев и Газпром с драматична загуба на старта в Русия (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Националите Тодор Алексиев, Теодор Тодоров и техният клуб Газпром-Югра (Сургут) стартираха с драматична загуба като гост в I кръг на руската Суперлига.
Газпром-Югра падна в Новий Уренгой от Факал с 2:3 (18:25, 23:25, 31:29, 25:22, 12:15) в мач продължил 2,19 минути.
Тодоров, Алексиев и Газпром с драматична загуба на старта на руската Суперлига
Теодор Тодоров и Тодор Алексиев започваха двубоя като титуляри за Газпром-Югра. Алексиев изведе "сибиряците" с капитанската лента и игра не много убедително през първите 3 части, след което бе заменен от Денис Шипотко.
В четвъртата Алексиев влезе като резерва и завърши мач със 7 точки (1 блок, 50% ефективност в атака, 9 % перфектно 18% позитивно посрещане).
Теодор Тодоров игра през целия мач и завърши с 11 точки (1 ас, 4 блока, 60% ефективност в атака).
Вторият диагонал на тима от Сургут Александър Чафранов се появи в игра като резерва и заби 23 точки (3 блока, 54% ефективност), а другата резева Денис Шипотко добави 16 точки (1 ас, 54% ефективност в атака, 30% перфектно и 40% позитивно посрещане).
За Факел страхотен мач изигра Игор Тюрин, който заби 32 точки (3 аса, 2 блока, 64% ефективност в атака), а Дмитрий Красиков добави още 18 точки (2 аса, 4 блока).
ФАКЕЛ (НОВИЙ УРЕНГОЙ) - ГАЗПРОМ-ЮГРА (СУРГУТ) 3:2 (25:19, 25:23, 29:31, 22:25, 15:12)
ФАКЕЛ: Иля Власов 9, Игор Колодинский 4, Дмитрий Красиков 18, Александър Самойленко 14, Игор Тюрин 32, Егор Клюка 6 - Роман Мартинюк-либеро (Антон Фоменко 1, Максим Максименко, Дмитрий Волков 6, Артьом Тохташ 4, Владимир Шикин)
Старши-треньор: Юрий Панченко
ГАЗПРОМ-ЮГРА: Сергей Антипкин 5, Алексей Черемисин 3, ТЕОДОР ТОДОРОВ 11, Николай Евтюхин 5, ТОДОР АЛЕКСИЕВ 7, Алексей Родичев 10 - Алексей Кабешов-либеро (Александър Чафранов 23, Денис Шипотко 16, Алексей Бабешин, Серегей Снегирев-либеро)
Старши-треньор: Борис Гребенников.