Чочев стана четвъртият българин в Серия "А" (видео)

Бившият халф на ЦСКА Ивайло Чочев записа първите си минути в Серия "А". Чочев се появи в игра за своя тим Палермо в 72-ата минута на мястото на Франко Васкес, но сицилианците допуснаха разгромно поражение с 0:3 при гостуването си на Емполи в ранния неделен мач от 6-ия кръг на италианското първенство.

Чочев е четвъртият български футболист, който е играл в Серия "А". Първите трима са Николай Илиев, Христо Стоичков и Валери Божинов.

Още в четвъртата минута Емполи излезе напред в резултата, като автор на попадението бе 35-годишният ветеран Масимо Макароне, който отклони топката в мрежата с пета. В 33-ата минута защитникът Лоренцо Тонели направи резултата 2:0с удар с глава, а класическата победа на Емполи оформи нападателят Масимо Пучарели в 64-ата минута с удар отблизо.

Това бе първа победа на Емполи от началото на сезона в Серия "А" и тимът се изкачи на 10-а позиция в класирането с 6 точки след нея. Палермо остава без победа и е 19-и с 3 точки.