Евиан с трета поредна победа (видео)

Отборът на Евиан Тонон-Гайяр записа трета поредна победа в Лига 1 и излезе от опасната зона. Тимът от Източна Франция надигра категорично с 3:0 Метц и вече заема 15-о място в подреждането. Попаденията паднаха след почивката, като първо автогол си отбеляза Шейх Дукур, а след това Даниел Вас и Джани Бруно довършиха съперника. Така Евиан вече има десет точки, след като само допреди три мача имаше едва една. Метц пък пропусна възможността да се изкачи на трето място в класирането и остава на шеста позиция с 14.

Лориен се връна на правилния път след четири поредни загуби и победи с 2:0 като гост Бастия. Веднага след почивката Матийо Пейберн си отбеляза автогол, а Жил Суну удвои преднината на "мерлузите" малко по-късно. Така Лориен вече има десет точки на 13-о място, докато Бастия е предпоследен със седем.

Рен спечели с 2:0 срещу Ланс след два гола на младата си надежда По-Жорж Нтеп през второто полувреме на мача. Тимът от Бретан има 11 точки на 12-о място, докато Ланс е в опасната зона с три по-малко.