Бърнли отне трите точки от Лестър с гол в продължнието

Попадение на Рос Уолас далеч в добавеното време на редовните 90 минути отне успеха на Лестър в домакинството на Бърнли на "Кингс Пауър Стейдиъм". Домакините на два пъти бяха повеждали в резултатa с голове на Джефри Шлуп (33) и Риад Марез (40), но първо Майкъл Кайтли (39), а след това и Рос Уолас с перфектно изпълнение на пряк свободен удар връщаха гостите в мача.

Дербито на двата новака предложи много атрактивна игра и голове в двете врати. Джефри Шлуп откри резултата след прецизен удар с десния крак след центриране на Риад Марез. Майкъл Кайтли обаче възстанови равенството с първия гол на Бърнли от пет мача насам.

Още минута по-късно домакините отново излязоха напред в резултата, след като асистиралият за първото попадение на своя тим Марез този път сам бе точен за 2:1. Този резултат се задържа до 95-ата минута на мача, когато Рос Уолас с невероятно изпълнение на фаул от над 20 метра донесе точката на гостите с гол за крайното 2:2.