Гол в последната секунда на Жиняк за седма поредна победа на Марсилия (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия записа седма поредна победа в Лига 1 и увеличи преднината си на върха на класирането на пет точки. ОМ стигна драматично до успеха с 2:1 в последната минута на гостуването си на Каен в мач от деветия кръг на френския шампионат.

Победното попадение вкара Андре-Пиер Жиняк, след като получи пас на стрелкова позиция в наказателното поле от Жилбер Имбула. Преди това Алексис Ромао бе открил за Марсилия с глава след центриране на Ромен Алесандрини в 75-ата минута. Скоро обаче Иронду Мусаву-Кинг изравни също с глава след пас на Жан Калве.

Така се стигна до 94-ата минута, когато Жиняк донесе драматичната победа на Марсилия. Това бе девето попадение на АПЖ от началото на шампионата и по този начин той е лидер сред реализаторите. Интересен факт е, че точно преди седем години - на 4 октомври 2007-а Жиняк вкара гол за Тулуза на ЦСКА в София и така отстрани българите от Лига Европа.

С успеха си днес Марсилия събра 22 точки в подреждането и от 17 август насам има само победи в Лига 1. Вторият в класирането в момента - Бордо е със 17. Каен пък остава с осем точки на 14-о място.