Левски приземен след много екшън в Дупница (видео+галерия)

Отборът Левски се сгромоляса на стадион “Бончук” и развили хубавото впечатление, останало във феновете след победата над Лудогорец миналия уикенд. “Сините” стигнаха само до 1:1 срещу Марек в много екшън по трибуните и на зеления терен, като бяха върнати на земята след хубавия успех над шампионите.

През първата част срещата бе прекратена за няколко минути заради сблъсъци по трибуните. Веднага след края на полувремето меле имаше между двата отбора, а през втората част Златко Бонев даде преднина на дупничани в 61-ата минута. Гостите имаха сериозни претенции за игра с ръка на Марио Близнаков при отнемането на топката от Владимир Гаджев в началото на атаката, довела до гола.

Марек удържа 1-1 с Левски в Дупница Седем минути по-късно играчите на домакините пък се нахвърлиха върху Игнатов, който даде дузпа за столичани за видяно от него нарушение на Борислав Николов срещу Антонио Аниете. Вратарят Емил Михайлов обаче парира удара на Гаджев.

Десет минути по-късно рефера даде втора дузпа за 26-кратните шампиони, като този път Мирослав Иванов реализира.

До края на срещата и двата тима имаха по една добра възможност да стигнат до успеха и заслужено срещата завърши наравно. "Сините" прекъснаха серията си от четири поредни победа в първенството, а домакините записаха трето равенство и вече имат девет точки.

Гонзо направи само една промяна в състава и пусна 17-годишния Божидар Кралев на мястото на Георги Сърмов.
Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналите при трагичния инцидент в Горни Лом.
Срещата пък бе равностойна първите минути, докато по трибуните доста хора влязоха в агитката на Левски без пари, прескачайки оградите. В един момент към 10-ата минута 10 ултраси на "сините" се появиха в другия край на стадиона. Изведнъж те бяха пуснати от малкото охранители да минат през целия Сектор В, където е агитката на домакините. Така най-очаквано се стигна до остри реплики и опит за сблъсъците между тях. За секунди полетяха камъни и седалки, а фен на домакините извади няколкометрова дъска. Реферът Георги Игнатов прекрати срещата в 15-ата минута, но след 3-4 минути поднови двубоя, тъй като нещата по трибуните утихнаха.
След намесата на Владимир Владимиров-Гугутката ултрасите стигнаха до гостуващия сектор, който беше почти изцяло пълен. По-голямата част от феновете на домакините пък се преместиха в Сектор "А".
Играчите на Гонзо водеха играта, но при най-добрата възможност Аниете искаше дузпа. Последва добра изява на Краев, който стреля слабо в ръцете на Емил Михайлов. Стражът парира след това със сетни усилия изстрел на Пламен Крумов.
Луис Педро също пробва удар, а в оставащите минути Левски атакуваше, докато Марек се защитаваше с 11 човека.
Игнатов даде близо седем минути продължение заради ексцесиите и честите спирания. След края на първата част последва и меле на терена между играчите. Веселин Минев, Владимир Гаджев, Димитър Илиев, Милен Лахчев и резервата Николай Николов получиха картони. Този картон ще извади Гаджев от следващата среща с Локомотив (Пловдив).
Втората част започна с Валери Домовчийски на мястото на Прохазка. Краев с глава стреля на сантиметри от лявата греда на домакините в 51-ата минута.
Домакините също опитваха да контраатакуват повече през това полувреме, а Домовчийски в 60-ата минута пропусна.
Секунди по-късно "Бончук" избухна. Гаджев загуби топката, която попадна в Крум Бибишков. Той изведе Бонев, който прати топката в мрежата. Националът пък имаше сериозни претенции за игра с ръка на Марио Близнаков, когато му отне топката.
Николов влeзe да подсили защитата на домакините, докато в 73-ата минута Мирослав Иванов направи своя дебют за този сезон в "А" група. Гол на Бибишков пък бе отменен поради засада.
Четири минути по-късно Игнатов даде втора дузпа за играещите в бяло столичани. Емил Виячки игра с ръка, като този път претенции бяха много по-малко.
Иванов застана зад топката и прати кълбото в мрежата за 1:1 с първия си гол за 2014 година в първенството. Михайлов отново хвана ъгъла на удара.
Сантиметри разделиха резервата Николов от нов гол за дупничани след удар от фаул в 81-ата минута.
Играчите на Левски също се опитаха да вкарат втори гол, но нямаха много идея как да се случи това, а Радослав Цонев не се включи добре. Именно след негова грешка Еньо Кръстовчев бе близо до нов гол, но страхотно спасяване на Пламен Илиев запази резултата.
В даденото 5-минутно продължение Аниете от отлична позиция стреля лошо над гредата.
Левски след второто си равенство има актив от 20 точки и завършва първия полусезон на шест от лидера ЦСКА.