Берое се разправи с Локо (Сф) и се върна в играта (видео+галерия)

Отборът на Берое преодоля бързо разочарованието от домакинската загуба от ЦСКА и разби с 3:0 като гост Локомотив (София) в среща от 11-ия кръг на "А" група. Аласан Н'Дайе се разписа в 4-ата минута след шут от близо 35 метра и груба грешка на Божидар Митрев. Крис Гади удвои в 57-ата минута, а в 75-ата се разписа отново.

В 55-ата минута столичани получиха право да изпълнят дузпа, но Благой Макенджиев спаси изстрела на Александър Бранеков.

В 79-ата минута гостите също пропуснаха 11-метров наказателен удар, след като Елиаш да Силва нацели напречната греда.

Първият успех на "зелените" в "Надежда" от 1991 г. ги върна на второто място в класирането преди останалите мачове от кръга. Те имат 21 точки, а "червено-черните" са със 17 точки и са на седмо място.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от взрива във военния завод в село Горни Лом.

Отборът на Берое разби с 3:0 Локомотив (София)

Мачът започна отлично за старозагорци и още в 4-ата минута те взеха преднина. Н'Дайе овладя топката в средата на терена и реши да изпробва силния си шут. Халфът стреля от около 35 метра, повиканият в националния отбор вратар на "железничарите" допусна груба грешка и топката премина през краката му, след което влезе във вратата за 0:1.

Това не се видя достатъчно на футболистите в зелено и те продължиха да атакуват. В 11-ата минута Игор Джоман също тества Митрев от сериозна дистанция, но този път стражът улови.

Три минути по-късно "червено-черните" организираха първата си опасна атака, но финалното центриране на Ламжед Шехуди не бе точно.

В 24-ата минута Венци Христов изпълни много добре фаул, но Митрев спаси. Малко след това Том внесе смут пред отсрещната врата с плътен удар, Благой Макенджиев отрази, а след последвалото разбъркване кълбото бе изчистено в корнер.

В заключителната част на първото полувреме столичани наложиха натиск и на два пъти успяха да застрашат вратата на Берое. В единия случай удар на Антонио Ливраменто бе париран от бранител, а две минути преди почивката шут на Румен Трифонов се спря в Елиаш.

"Железничарите" започнаха вихрено втората част и още в първите секунди Трифонов отправи нов опасен изстрел, който бе спасен от Макенджиев. Малко след това Иво Иванов бе близо до това да отбележи, но не намери очертанията на вратата.

В 55-ата минута капитанът на гостите Иво Иванов игра с ръка в наказателното поле и реферът Николай Йорданов отсъди дузпа. Бранеков я изпълни, но Макенджиев успя да спаси и да запази вратата си суха.

Две минути по-късно старозагорци оползотвориха първото си добро положение през втората част и отбелязаха нов гол. Гади изскочи зад отбраната в червено-черно и елегантно пусна кълбото покрай Митрев за 0:2.

Тонусът на домакините спадна рязко след това попадение и играчите на Берое максимално се възползваха. В 75-ата минута отлична атака по лявото крило бе завършена с точен изстрел на Гади и преднината на гостите стана класическа.

Четири минути по-късно те получиха правото да изпълнят и дузпа за нарушение срещу Салим Керкар. Елиаш обаче прати топката в напречната греда.

В оставащите минути двата тима си размениха по още един удар в гредите. Първо в 87-ата минута резервата Стефан Спировски изпълни много добре фаул, но уцели гредата зад Митрев, а пет минути по-късно същото стори и Бранеков на отсрещната врата.