ЦСКА отново без грешка в своята крепост (видео+галерия)

Лидерът ЦСКА победи с 1:0 Ботев (Пловдив) в дербито на 11-ия кръг в програмата на "А" група. Тони Силва вкара единствения гол в 67-ата минута. Така "армейците" завършиха по забележителен начин първия полусезон, след като записаха 5 поредни домакински победи с голова разлика 15:0. Те са начело с 26 точки, а след паузата в шампионата посрещат Литекс, след което играят с Левски. "Канарчетата" остават шести с 18 точки.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от взрива във военния завод в село Горни Лом.

Двубоят бе по-специален за "червените", тъй като за първи път от близо 2 години бе отворен ремонтираният сектор "Г". "Армейските" фенове бяха запълнили частта от трибуната, която вече е напълно готова.

ЦСКА - Ботев (Пловдив) 0:0

Наставникът Стойчо Младенов предприе само една промяна в сравнение с футболистите, които започнаха при гостуването на Берое преди седмица. На мястото на Неманя Милисавлевич започна Антон Карачанаков. В състава на гостите от Пловдив направи впечатление отсъствието на нападателя Александър Колев, който бе оставен на пейката заради предпочетената от треньора Велислав Вуцов по-дефанзивна тактика.

Иван Цветков отправи първи удар в мача в 6-ата минута, но топката премина високо в аут. "Червените" отговориха с неточен удар с глава на Сержиу Буш три минути по-късно.

В следващите минути играта бе доста равностойна и без голови положения. В 26-ата минута Антон Карачанаков отправи точен удар от фаул, но Адам Стаховяк без проблеми улови. В ответната атака Якуб Дивиш отново игра неубедително, но "жълто-черните" не се възползваха.

В 29-ата минута "армейците" създадоха първата отлична голова възможност в мача. Стивън Съндей проби през центъра на отбраната, но не подаде по най-добрия възможен начин на Буш. Голмайсторът все пак овладя, преодоля Стаховяк и стреля от малък ъгъл на празна врата, но прати кълбото в аут.

В 36-ата минута Маркиньос отправи удар от въздуха, но не намери добре топката и стреля високо над вратата.

Домакините натиснаха след почивката и в 52-ата минута бяха близо до гол. Венцислав Василев отправи удар с глава след центриране от фаул, но Стаховяк отново спаси.

Десет минути по-късно Йордан Христов стреля от сериозна дистанция, но не намери очертанията на вратата. Малко след това пловдивчани имаха претенции за нарушение срещу Цветелин Чунчуков и втори жълт картон на Валентин Илиев, но сигнал не последва.

В 65-ата минута пред Буш се откри добра възможност след центриране от корнер, но румънецът прати кълбото в аут.

ЦСКА - Ботев (Пд) 1:0

Две минути след това резервата Луис Соарес надбяга защитата на "канарчетата" и пусна към Тони Силва, който на празна врата нямаше проблем да се разпише и да взриви трибуните.

В 82-ата минута Силва намери Буш в наказателното поле, румънецът се завъртя хубаво и стреля, но Стаховяк изби в корнер. При последвалото центриране Александър Тунчев бе оставен непокрит, но от няколко метра стреля над напречната греда.

Пет минути по-късно и Борис Галчев можеше да удвои преднината на "червените", но вратарят на Ботев за пореден път бе на висота след далечния изстрел.

В края на мача играчите в жълто-черно искаха дузпа за игра с ръка на Съндей, но реферът не отсъди нарушение.