Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Италия даде гейм на Азербайджан на Мондиала

Домакините на световното първенство по волейбол за жени от Италия записаха 5-та победа на Мондиала. Възпитаничките на селекционера Марко Бонита дадоха гейм на Азербайджан, но победиха с 3:1 (25:19, 25:21, 21:25, 25:23) в първия си мач от Група "Е" от втората фаза на шампионата на планетата, игран късно снощи пред около 4000 зрители в зала "Пала Флорио" в Бари. Първи съдия на срещата пък бе българинът Борислав Поборников.

Така "Скуадра адзура" остана на 2-ро място във временното класиране с 10 точки след 3 победи и 1 загуба и с точка по-малко от лидера Китай, който е без загуба до момента. Азерките пък са предпоследното 7-мо място с 2 точки след 1 победа и 3 загуби. Днес Италия играе срещу Белгия, която снощи отстъпи драматично на Доминиканската република с 2:3 гейма, докато Азербайджан излиза срещу доминиканките. Срещите са съответно от 21,00 и 18,00 часа българско време.

Валентина Аригети реализира 16 точки (3 блока, 2 аса и 73% ефективност в атака), а Антонела Дел Коре (3 блока, 2 аса, 27% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане) и Валентина Диуф (2 блока, 2 аса и 36% ефективност в атака) добавиха по 14 точки за победата. За азерките Полина Рахимова заби страхотните 28 точки (3 блока, 4 аса и 47% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.