АЕЛ на Петев измъкна точка в гостуването на Апоел

АЕЛ (Лимасол) завърши 0:0 при гостуването на Апоел (Никозия) в дербито на 5-ия кръг от кипърското първенство. Това беше първи мач от началото на сезона, в който шампионите и участници в Шампионската лига Апоел губят точки на собствен терен. Те обаче остават начело в класирането с 13 точки, с 4 пред Аполон, който по-късно днес приема новаците от Отелос Атиниу. АЕЛ остава на 3-о място с 8 точки.

Първите 30 минути бяха за отбора на АЕЛ, но първата възможност за гол беше пред тяхната врата. Постепенно Апоел взе инициативата, но имаше едва две голови възможности пред стража на гостите Ромеро.

Началото на второто полувреме започна с натиск за домакините, който продължи около 20 минути. След това играта се изравни, но в 78-ата минута АЕЛ можеше да стигне до победата. Португалецът Карлитос обаче по диагонала от 10 метра прати топката в аут. 7 минути преди края на мача Густаво Мандука застраши вратаря Ромеро, който обаче атрактивно спаси и остави точките по 1 за двата отбора.