Манчестър Сити се върна към победите след голово шоу с Хъл (видео)

Шампионът Манчестър Сити се върна на победния път в Премиър лийг след три поредни мача без успех в актива си. Днес "гражданите" постигнаха трудна победа с 4:2 в гостуването си на Хъл Сити от 6-ия кръг. Гостите на "Кей Си Стейдиъм" първи взеха преднина от два гола след точни изстрели на Серхио Агуеро в 7-ата и Един Джеко в 11-ата минута."Тигрите" обаче стигнаха до изравняване след автогол на Еляким Мангала в 21-ата минута и попадение от дузпа на Абел Ернандес в 32-ата минута. Отново Един Джеко в 68-ата минута и Франк Лампард в 87-ата минута все пак донесоха успеха на гостите.

Срещата започна прекрасно за гостите. В 7-ата минута Агуеро се освободи в пеналта, обърна се и със силен удар заби топката в мрежата. Само четири минути по-късно Един Джеко със страхотен изстрел от границата на наказателното поле удвои преднината на своя тим - 0:2.

Играчите на Хъл обаче показаха борбен дух и в 21-ата минута Лиам Розиниър напредна по крилото и центрира в наказателното поле, където Еляким Мангала засече топката в собствената си врата за 1:2. В 32-ата минута домакините успяха и да възстановят равенството, а виновник за това отново бе Мангала, който изрита Абел Ернандес за дузпа и уругваецът от бялата точка направи 2:2.

През втората част обаче Манчестър Сити отново натисна и в 68-ата минута Един Джеко даде преднина на своя тим, възползвайки се от чудесен пас на Давид Силва за 2:3. В 87-ата минута пък Франк Лампард окончателно сложи точка на спора засичайки центриране на Пабло Сабалета, който го изведе на празна врата.

Така Манчестър Сити събра актив от 11 точки и излезе на 3-ото място във временното класиране. Хъл Сити пък вече пети пореден мач няма победа на сметката си и се намира на 14-ото място с 6 точки.