Много лош ден за Божинов и Гълъбинов в Италия

Българският нападател Валери Божинов се контузи и бе заменен принудително още през първото полувреме на двубоя Латина – Тернана. Сблъсъкът от 6-ия кръг на италианската Серия “Б”  завърши 1:1.

Бившият играч на Левски, който дебютира за тима от Умбрия преди няколко дни срещу Болоня, започна титуляр във втора поредна среща за “зелено-червените”. За негово нещастие обаче в 42-ата минута трябваше да напусне терена поради контузия, а на негово място се появи Авенати.

През втората част домакините поведоха с попадение на Броско отблизо, но в 91-ата минута Чераволо изравни. Деветката на Тернана вкара своя втори гол за тази кампания, след като резервата на Божинов Авенати удари гредата с глава и той при добавката направи 1:1.

Националът Андрей Гълъбинов пък остана за втори пореден път извън титулярния състав на Ливорно при гостуването на бившия му тим Авелино. При резултат 1:1, след като домакините изравни няколко минути по-рано с гол на Касталдо в 60-ата минута, все пак старши-треньорът Гаутиери Кармени го пусна в игра в 67-ата минута.

Ливорно започна по-активно да търси победата след влизането на Гълъбинов, но в 89-ата минута след центриране от фаул Коми прати топката във вратата на гостите за 2:1 за Авелино.

Новакът Перуджа пък продължава отличната си серия, след като записа четвърта победа на своя стадион “Ренато Кури” с 1:0 след двете поредни равенства. Герой за “грифоните” отново бе звездата на тима Родриго Тадей, който изработи дузпа в 79-ата минута и след това сам я реализира.

Голът бе негов трети този сезон и втори в първенството, като всичките са от бялата точка, а веднъж дори пропусна.

Перуджа дръпна в класирането с актив от 14 точки. Авелино излезе на второ място с 11 точки, докато Про Верчели и Болоня имат по 10. Тернана на Божинов е веднага след тях  9 точки, докато Ливорно на Гълъбинов е на 10-то място с осем точки.