Хокейният ЦСКА стартира с победа участието си в Европа, синът на "синя" легенда блести за "червените" (видео)

ЦСКА стартира с победа участието си в европейския клубен турнир по хокей на лед "Континентална купа". "Армейците" се наложиха с 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) над испанския Пуигсерда в среща от група "А" на турнира в Зимния дворец в София. В другия мач от групата по-рано днес Беостар (Сърбия) разгроми Измир (Турция) с 20:2.

ЦСКА поведе на испанския съперник с гол на Виктор Щефанех в 14-а минута. В края на втория период "червените" решиха мача с нови два гола, отбелязани в рамките на една минута. Най-напред Георги Искренов, син на легендарния футболист на Левски Божидар Искренов, направи 2:0 в 35-а минута, а малко по-късно Алексей Йотов сложи край на интригата с трети гол.

Испанският отбор върна едно попадение в началото на третата част Виталий Куликов, а две минути преди края Лукаш Ружичка вкара втори гол за гостите и оформи крайния резултат - 3:2 за ЦСКА.

Утре от 19.00 часа ЦСКА играе с Измир. Победителят в групата се класира за следващата фаза в Германия през октомври.