Валенсия превзе върха с класика и четвърта поредна победа (видео)

Отборът на Валенсия продължава с отличното си представяне от началото на сезона. Тази вечер "прилепите" надиграха с 3:0 Кордоба в последния мач от междинния 5-ти кръг в Примера дивисион. Така отборът записа 4-та поредна победа в актива си и се изравни по точки с Барселона и Севиля, но с по-добра голова разлика оглави временното класиране.

Пако Алкасер откри резултата в мача в 22-ата минута, когато Софиан Фегули напредна по крилото и центрира перфектно, а нападателят с глава прати топката в далечния ъгъл на вратата за 1:0. Това бе неговия 4-ти гол от началото на сезона.

В 27-ата минута домакините на "Местайя" удвоиха резултата. Андре Гомеш нахлу в наказателното поле, ударът му бе блокиран, но при добавката Хосе Гая бе точен за 2:0. В 73-ата минута пък Фегули бе изведен зад защитата и окончателно довърши съперника за 3:0.

Така Валенсия събра актив от 13 точки, колкото имат и Барселона и Севиля, като "прилепите" вече заемат 1-ото място във временното класиране с по-добра голова разлика от конкурентите си. Кордоба пък остава на дъното с 2 спечелени точки.