Ураганът "Сити" отвя Шефийлд Уенздей със 7:0, Лампард пак вкарва (видео)

Носителят на трофея "Кепитъл Уан Къп" Манчестър Сити започна с разгромна победа със 7:0 над Шефийлд Уенздей защитата на отличието си. Възпитаниците на Мануел Пелегрини буквално отвяха своя противник в началото на второто полувреме, когато в рамките на 13 минути му набутаха четири гола, за да решат мача напълно в своя полза. Франк Лампард отново бе герой за "гражданите", като този път наниза два гола за своя нов клуб. Също две попадения заби и Един Джеко, а останалите попадения бяха дело на Туре Яя от дузпа и Хосе Посо.

Ламард даде началото на головата серия с второто си попадение с екипа на "гражданите" в рамките на три дни. Бившият английски национал бе открит отново от Джеймс Милнър, както и преди дни срещу Челси и този път отпразнува попадението си със своите нови съотборници.

В 53-ата минута Един Джеко удвои след асистенция на Хесус Навас, а по-малко от минута по-късно самият Навас направи 3:0 след фантастичен финт срещу Джо Матък и мощен шут покрай вратаря. Туре Яя заби четвърти гол от дузпа след точно час игра, като Камил Заят от гостите бе изгонен за нарушение срещу Лампард, при което бе отсъден 11-метровият наказателен удар.

След този голов блиц домакините значително намалиха темпото, но това не им попречи да вкарат още три гола във вратата на останалия с човек по-малко съперник. Един Джеко с глава заби втория си гол в мача за 5:0, а появилият се като резерва младок Хосе Посо реализира шесто попадение, след като Хесус Навас го изведе на празна врата. Крайното 7:0 оформи отново Лампард в добавеното време на срещата.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ШЕФИЙЛД УЕНЗДЕЙ 7:0
1:0 - Лампард (47)
2:0 - Джеко (53)
3:0 - Навас (54)
4:0 - Туре (60-д.)
5:0 - Джеко (77)
6:0 - Посо (88)
7:0 - Лампард (90)