Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Тодор Неделев започна с головете

Българският национал Тодор Неделев вкара първия си гол за Майнц 05 в официален мач. Нашенецът беше точен за втория тим на клуба в двубоя с Пройсен (Мюнстер) в среща от първенството на германската Трета лига. "Червените" спечелиха с 4:0.

Бившият футболист на Ботев (Пловдив) започна като титуляр и беше точен за 1:0 след 52 минути игра. Четири минути след това Мунир Бузиан направи 2:0 за домакините. Десет минути след гола си Неделев беше сменен. В оставащото време до края резултатът набъбна до 4:0.

Това беше трети пореден мач за Тошко за резервите, след като наставникът на първия тим Каспер Юлмен не го включва в групата си за двубоите от Бундеслигата.

Досега 21-годишният българин имаше попадения и за първия тим, но само в контроли.