Кристиано вилнее ураганно със 7 гола за 4 дни (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели убедително с 5:1 срещу Елче в мач от междинния петия кръг на Примера, игран на "Сантиаго Бернабеу". В 15-ата минута Еду Албакар изведе валенсианци след гол от дузпа, направена по любопитен начин от Кристиано Роналдо. В 20-ата Гарет Бейл изравни. В 28-ата Кристиано реализира дузпа, след като Марсело откровено симулира.

Реал Мадрид - Елче Според съдийския анализатор на "Марка" дузпата, извършена от CR7, e чиста, а тази срещу Марсело - несъщестуваща. Кристиано наниза още три гола (32, 80-д. и 90). Така португалецът наниза седем гола в рамките само на четири дни и загатна, че се намира в страхотна форма.

Реал Мадрид - Елче Карло Анчелоти предприел интересен ход, излизайки без "чист" нападател. Кристиано Роналдо и Гарет Бейл действаха като нападатели. Очаквано Кейлор Навас се появи на мястото на Икер Касийяс. Иско, Асиер Ияраменди и Рафаел Варан получиха шанс за изява в стартовия състав. Бившият футболист на Левски Гари Родригес оперираше по дясното крило при система 4-2-3-1.

Реал Мадрид - Елче Гостите от "Мартинес Валеро" показаха зъби още в началото на срещата. В четвъртата минута Даниел Карвахал непозволено спря откъсващия се Феран Короминас. Кейлор Навас се справи с прекия свободен удар. Тони Кроос първи нанесе шут към вратата на Ману Ерера в петата минута. След мощния изстрел от 23 метра топката мина опасно близо до гредата.

Реал Мадрид - Елче В 14-ата валенсианци получиха интересна дузпа. Кристиано Роналдо овладя на бедро и точно преди да изрита топката напред Еду Албакар я отмъкна и падна в наказателното поле. Португалецът не игра с топката и затова съдията правилно посочи дузпата. Потърпевшият беше безапелационен от бялата точка - 0:1.

Реал Мадрид - Елче Само минута по-късно Гари Родригес се понесе по дясното крило, преодоля Марсело и бразилецът го спъна. Няколко сантиметра разделиха нарушението от наказателното поле. Албакар стреля отсечено, но покрай далечната греда. В 20-ата минута "лос бланкос" стигнаха до изравняване. Хамес Родригес центрира отдясно, Бейл изскочи пред защитника и с глава опъна мрежата. Вратарят също носи голяма вина за гола.

Реал Мадрид - Елче В 27-ата съдията Клос Гомес даде смешна дузпа в полза на Реал Мадрид. Марсело се хвърли артистично около Гари Родригес и реферът, може би разколебан от предната дузпа, отново наду свирката. Роналдо стреля безпогрешно и поведе кралския тим напред. В 32-ата CR7 нанесе нов голов удар в мрежата на съперника. Кристиано реализира превъзходен гол с глава, като топката влезе точно до дясната греда на вратаря.

Реал Мадрид - Елче До края на полувремето домакините имаха още положения. В 38-ата Ерера изби удар на Кроос след хубава комбинативна акция. В 44-ата Ерера улови топката след удар с глава на капитана на Мадрид Серхио Рамос.

Реал Мадрид - Елче След почивката тимът на Анчелоти понамали темпото предвид преднината и натоварената програма. В 51-ата Коро беше изведен на чудесна позиция, стреля мощно от 12 метра, но топката излезе малко над гредата. В следващата атака Иско подари страхотно положение пред Кристиано, но той стреля извън целта.

Реал Мадрид - Елче В 66-ата Бейл и Кристиано изпълниха заучено фаул при топка, поставена встрани от наказателното поле. Уелсецът чукна и Роналдо шутира рязко по земя в близкия ъгъл, но Ману Ерера сложи крак.

Реал Мадрид - Елче В 80-ата съдията свири трета дузпа в срещата. Резервата Марио Пашалич се спъна от тревата и сякаш фаулира Роналдо. Португалецът не сбърка и оформи своя хеттрик. В 83-ата Тони Кроос нацели напречната греда след добра акция.

В 86-ата резервата Хавиер Ернандес беше сам на дузпата, ни шутира много, много високо. В 87-ата Ерера спря удар на Кристиано. В 90-ата нова добра акция на "лос меренгес" завърши с топка в мрежата. Роналдо се озова на върха на нападението и след пас на Бейл отбеляза с премерен изстрел от десет метра своя седми гол за четири дни.

Така на Реал Мадрид му остава само един мач до гостуването в София. В събота "белите" акостират във Виляреал. Момчетата на Анчелоти набраха скорост и в рамките само на три мача нанизаха цели 18 попадения.