Хофе и Фрайбург направиха мача на вечерта в Бундеслигата (видео)

Хофенхайм и Фрайбург изиграха най-драматичния мач за вечерта в германския елит, завършвайки 3:3. Гостите водеха с 2:0, а след това и с 3:2, но в продължението на редовното време изпуснаха победата. Подобно на останалите срещи, където голове падаха набързо в рамките на няколко минути, и на терена в Зинсхайм резултатът се промени от 0:0 до 0:2 за няколко секунди. И двата пъти на таблото светна името на Майк Франтц. В 32-ата минута Кевин Фоланд сгреши една топка и последва пас на Максимилиан Филип към Франтц, който наказва бившия вратар на Фрайбург Оливер Бауман. Веднага след това доскорошният халф на Нюрнберг се оказа на точното място и реализира отлбизо след подаване на Жонатан Шмид.

Но както и Майнц 05 допусна срещу Айнтрахт (Франкфурт), точно преди края на полувремето Фрайбург позволи на съперника да съкрати преднината до един гол. Тарик Елиунуси, кого най-вероятно ще видим в игра за Норвегия в европейската квалификация срещу България на 13 октомври, вкара за 1:2.

Хофенхайм стигна до изравняването в 62-ата минута, когато националът на Германия Себастиан Руди превърна в попадение отсъден пряк-свободен удар. След 11 минути обаче гостите си върнаха преднината, след като Владимир Дарида реализира от дузпа.

В 81-ата минута задачата на Фрайбург стана тежка, защото голмайсторът Дарида беше изгонен с директен червен картон. Той овладя топката на гърди и се опита да стреля, но точно в този миг Пирмин Швеглер подложи главата си и отнесе тежък ритник. Съдията прецени, че това заслужава изгонване и така отборът на Кристиан Щрайх остана да брани аванса си с 10 души.

Численото преимущество на Хофенхайм даде резултат далеч в продължението, когато Яник Вестергаард насочи кълбото мрежата, след като преди това Роман Бюрки беше спасил два изстрела.

По този начин домакините продължават да нямат загуба и поне за 24 часа ще са трети в класирането. При Фрайбург положението е коренно различно - нито един от успех от пет кръга.

All Goals [ Hoffenheim 3-3 Freiburg ] 23-09-2014 by Bundes2014