Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

ПСЖ с издънка у дома срещу Лион (видео)

Шампионът Пари Сен Жермен се издъни срещу Лион у дома, завършвайки 1:1 в двубоя от 6-ия кръг в Лига 1. Така столичани събраха 10 т. и вървят 5-и в класирането, докато лидер е Олимпик Марсилия с 13. Лион е 14-и със седем.
Двубоят започна отлично за ПСЖ. В 20-ата минута Единсон Кавани откри с 29-ия си гол за ПСЖ от 51 мача.

През второто полувреме гостите се активизираха и създадоха много положения пред вратата на Салваторе Сиригу. Усилията им се увенчаха с успех шест минути преди края, когато Юмтити изравни след взаимодействие с резервата Клинтън Н'Жие.

Това беше трето поред реми за ПСЖ след тези с Рен в Лига 1 и Аякс в Шампионската лига.

Големият отсъстващ в този мач беше Златан Ибрахимович. Шведът нанесе само един удар в очертанията на вратата и спореше постоянно със съдията Руди Буке. Реферът дори го привика, за да му каже няколко думи за успокоение. Ибра му отвърна с жест "Ако искаш да говорим, ела ти".