Лацио направи и невъзможното, за да загуби (видео)

Лацио записа нелогична загуба с 0:1 при гостуването си на Дженоа в среща от третия кръг на калчото и вече има невероятните седем поредни поражения от този съперник за първенство. Резервата Маурисио Пинийя беше точен три минути преди края.

"Орлите" създадоха десетина чисти положения и пропуснаха да спечелят поне с 3-4 гола разлика. През първото полувреме столичани буквално смазаха своя съперник, но топката така и не искаше да влезе във вратата. С пропуски се отличиха Сенад Лулич, Марко Пароло, Фелипе Андерсон и Филип Джорджевич, като веднъж и гредата помогна на домакините.

През втората част Лацио видимо отпадна физически и играчите на Дженоа също започнаха да атакуват. Тоталният малшанс на Лацио включваше и три принудителни смени, след като Лукас Биля и новите попълнения Душан Баста и Сантяго Джентилети се контузиха. Нещата станаха още по-тежки в 85-ата минута, когато друг от трансферираните това лято играчи - Стефан де Фрай, получи втори жълт картон и беше изгонен.

Футболистите на Дженоа веднага се възползваха от това и в 87-ата минута Пинийя реализира на празна врата за крайното 1:0.

За последно "орлите" бяха спечелили срещу генуезците в Серия "А" на 14 май 2011 г. В последвалите три сезона Дженоа неизменно биеше Лацио, а серията беше продължена и с днешния успех.

Сега тимът от Рим ще търси реабилитация срещу Удинезе в междинния кръг през идната седмица. На Дженоа пък предстои визита на Верона.