Спорна дузпа и вдъхновен Лестър обърнаха милионната селекция на Ман Юнайтед (видео)

Новакът в английската Висша лига Лестър Сити постигна впечатляваща победа с 5:3 срещу Манчестър Юнайтед на своя "Кингс Пауър Стейдиъм", обръщайки резултата от 1:3. Възпитаниците на мениджъра Найджъл Пиърсън шокираха мултимилионната селекция на Луис Ван Гаал, която изнесе отлична продукция в рамките на първия един час и водеше с два гола аванс след попадения на Робин ван Перси, Анхел ди Мария и Андер Ерера. В този момент обаче реферът Марк Клатънбърг се намеси решително за крайния изход на срещата, отсъждайки много спорна дузпа за нарушение на Рафаел срещу Джейми Варди. Това вдъхнови домакините и до края на мача те нанизаха общо 4 гола във вратата на Давид де Хеа, за да обърнат резултата от 1:3 до крайното 5:3 в своя полза.

Дейвид Нюджънт заби дузпата за 2:3 и с това даде криле на своя отбор, който с попадения на Естебан Камбиасо, Джейми Варди и Леонардо Уйоа от втора дузпа в 84-ата минута оформиха знаменития обрат на своя отбор за крайното 5:3 над 20-кратните шампиони на Англия.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси откри резултата за своя отбор при гостуването на Лестър с първия си гол за сезона. Той засече центриране на Радамел Фалкао и след лек рикошет в защитник на домакините, топката бе неспасяема за стража на "лисиците" Каспер Шмайхел.

Само три минути след неговото попадение Анхел ди Мария удвои аванса на "червените дяволи" с фантастичен гол. Той комбинира с Уейн Рууни, след което с невероятен прехвърлящ удар не остави шансове на Шмайхел за 0:2

Головата фиеста обаче не спря дотук и само минута след като получиха втори гол в своята врата, домакините се върнаха в мача. Точен за "лисиците" бе техният таран Леонардо Уйоа, който продължи да вкарва за своя тим, засичайки с глава центриране на Джейми Варди.

По-добрата игра на гостите продължи и след почивката и Фалкао бе близо до това да вкара дебютния си гол за Манчестър Юнайтед, но елегантният му удар срещна гредата. Все пак в 57-ата минута Андер Ерера прониза за трети път Каспер Шмайхел, отклонявайки удар на Анхел ди Мария.

Интригата в мача обаче бе запазена след доста пресилена дузпа в полза на Лестър, позволила на Дейвид Нюджънт да намали отново изоставането на своя отбор на един гол - 2:3. Джейми Варди падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение с Рафаел да Силва и съдията Марк Клатънбърг отсъди дузпа за "лисиците". От бялата точка Нюджънт не сгреши за 2:3.

Само две минути след това домакините дори изравниха с мощен шут на Естебан Камбиасо, който от границата на наказателното поле простреля Давид де Хеа за 3:3 след изчистена от негов съотборник топка.

Този порив в играта на Лестър доведе и до пълен обрат в полза на "лисиците" десет минути преди края. Джейми Варди завърши перфектна контраатака на своя отбор след грешка на Хуан Мата и оформи фантастичния обрат в полза на своя отбор.

Домакините отбелязаха и пети гол чрез Леонардо Уйоа, вкарал втора дузпа за своя отбор. Отново положението бе доста дискусионно, след като Джейми Варди извърши фаул срещу съперник преди да бъде повален в наказателното поле от Тайлър Блекет. Впоследствие и самият Блекет бе изгонен с директен червен картон.

По този начин въпреки че имаше солиден аванс 30 минути преди последния съдийски сигнал, Манчестър Юнайтед записа втора загуба в рамките на пет кръга от началото на шампионата. Лестър пък остана непобеден у дома срещу пореден голям съперник и след ремитата с Евертън и Арсенал в първите си два мача пред собствена публика, те взеха първи скалп на голям отбор.