Отборът на Неделев ошамари Борусия (Д) (видео)

Тимът на Майнц 05 подчини с 2:0 Борусия (Дортмунд) в среща от четвъртия кръг на Бундеслигата. Шинджи Оказаки (66) и автогол на Матиас Гинтер (74) прибавиха три точки към актива на "05". Българинът Тодор Неделев отново остана извън групата, а неговият тим вече е втори с равни точки с лидера Падерборн.

През първата част играта беше равностойна. В 14-ата минута Адриан Рамос плонжира, но стреля на два метра в аут при съмнения за засада. В 36-ата Роман Вайденфелер изби фалцов удар на Сами Алагуи. В 40-ата Лукаш Пишчек центрира, Рамос засече на първата греда, но топката попадна в страничния стълб.

В 53-ата минута Кевин Гроскройтц извади топката на шестия метър фронтално пред голлинията, но ударът на Рамос намери крака на Жуниор Диас. В 66-ата вестфалската защита се пропука. Испанското попълнение Хайро Самперио центрира към малкото наказателно поле, където Шинджи Оказаки успя да засече и отбележи.

В 69-ата Чиро Имобиле стреля в ръката на Оказаки и съдията отсъди дузпа. Лорис Кариус майсторски успя да спаси дузпата, бита от Имобиле, след плонж в десния ъгъл. В 74-ата отново резервата Хайро беше в основата на попадение. Той центрира ниско, Матиас Гинтер засече топката в собствената си мрежа. Интересното е, че Оказаки, към когото беше насочена топката, беше в засада.

Снимки: Getty Images/Guliver