Реал Мадрид бушува здраво в историческа буря от 10 гола (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид разби с 8:2 Депортиво Ла Коруня при гостуването си от четвъртия кръг на Примера. Кристиано Роналдо изпъкна с хеттрик (29, 41 и 78), а по два гола добавиха Гарет Бейл (66 и 75) и новото попълнение Хавиер Ернандес - Чичарито (88 и 90). Хамес Родригес също блесна с удивително голово изпълнение в 36-ата минута. За Депор се разписаха Харис Медунянин (51-дузпа) и Точе (84) след колебливо действие на Икер Касийяс. Момчетата на Карло Анчелоти се развихриха и счупиха всички рамки само десет дни преди гостуването на Лудогорец в София. Днешната среща остава в историята, тъй като Реал Мадрид за първи път в историята си бележи осем гола като гост в Ла Лига.

Рафаел Варан замени Пепе в центъра на защитата, а Алваро Арбелоа се завърна като десен бек. Гарет Бейл, Хамес Родригес и Кристиано Роналдо подкрепяха най-дейно Карим Бензема. Постепенно схемата на Карло Анчелоти премина към отработената 4-3-3.

Реал Мадрид бушува здраво в буря от 10 гола В началото срещата беше равностойна и с поделено надмощие. Домакините тръгнаха смело и често владееха продължително. Бившият играч на Барселона Исаак Куенка отправи първият анемичен удар в десетата минута след хубав финт срещу Арбелоа. В 12-ата Бейл залъга хитро Луизиньо, центрира към дузпата, но опитът с глава на Кристиано не се получи.

В 16-ата Бейл направи голям пропуск. Бензема задържа топката пред наказателното поле, опита се да стреля, но се получи страхотен пас. Уелското крило се озова сам срещу Херман Лукс, но не се ориентира добре и стражът изби. В 24-ата Арбелоа изостри "бялото" нападение отдясно, но не намери свой съотборник.

Реал Мадрид бушува здраво в буря от 10 гола В 29-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" стигнаха до гол. Арбелоа центрира към дузпата, Кристиано скочи и с прекрасен параболичен удар с глава не остави шансове на Лукс. В 31-ата и Бензема шутира от 19 метра, но топката попадна в ръцете на вратаря. В 34-ата Харис Медунянин се озова с топка в краката в наказателното поле на европейския шампион, но не нанесе удар.

В 36-ата Хамес реализира изключително попадение. От 20 метра колумбиецът шутира с левия крак към далечния горен ъгъл на вратаря и топката влетя в мрежата с достатъчно сила и прецизност - 0:2. В 41-ата вратарят на галиския тим допусна голям гаф, след като излезе неразумно и фаулира Бензема. Съдията даде авантаж и Кристиано отбеляза с удар извън наказателното поле, изковавайки класически аванс. Страничният рефер не видя, че има засада на CR7.

Реал Мадрид бушува здраво в буря от 10 гола "Бяло-сините" започнаха по-амбицирани второто полувреме. В 50-ата минута съдията назначи дузпа за Депор за игра с ръка на Серхио Рамос, която видеоповторенията не доказаха. Медунянин беше точен от бялата точка. Галиският тим продължи да играе добре. В 52-ата Икер Касийяс сбърка, но страничният съдия му помогна с несъществуваща засада. Всъщност Икер поправи грешката си, макар и след спряна игра. В 57-ата Луис Фариня шутира от дъгата, но в ръцете на стража.

Във втората част на полувремето футболистите на Реал Мадрид бележеха с лекота. В 66-ата минута Марсело намери Бейл, който пусна топката по диагонала, а тя влезе с помощта на гредата. Девет по-късно резервата Иско потърси Бейл в наказателното поле и уелсецът вкара втори гол след неумела намеса на вратаря. В 78-ата резултатът набъбна на 1:6, след като Кристиано оформи своя хеттрик. Португалецът беше изпуснат в наказателното поле и се разписа през ръцете на Лукс.

Реал Мадрид бушува здраво в буря от 10 гола В 79-ата Куенка беше много близо до попадение, но сам от четири метра не уцели добре топката с глава. В 84-ата домакините защитиха честта си и с втори гол. Точе стреля от осем метра с глава, а Икер Касийяс отново не се намеси добре и зареди критиците си с нови аргументи.

В 88-ата новото попълнение на "лос меренгес" Хавиер Ернандес се отличи с превъзходен гол. Мексиканецът намери топката от въздуха и с фалцов изстрел от 25 метра я прати в близкия горен ъгъл. В 90-ата Чичарито вкара и второ попадение с помощта на рикошет.

Реал Мадрид бушува здраво в буря от 10 гола Предстоят два шампионатни мача на "лос бланкос" преди гостуването в София.