Бразилия на полуфинал на Мондиал 2014 след категорично 3:0 над Русия (ГАЛЕРИЯ)

Олимпийските шампиони от Русия бяха победени за втори път на Мондиал 2014 в Полша. За втори път световните шампиони от Бразилия стигнаха до успех над "Сборная" - този път с 3:0 (25:22, 25:20, 25:21) в мач от финалната шестица, който се игра в "Атлас Арена" в Лодз пред 2 600 зрители. Така задачата на момчетата на селекционера Андрей Воронков става много сложна и минава през задължителна, чиста победа срещу домакините от Полша тази вечер.

Бразилия на полуфинал на Мондиал 2014 след категорично 3:0 над Русия
Бразилците пък си осигуриха полуфинал, след като вече имат 4 точки и имат шанс да спечелят четвърта поредна световна титла, което ще бъде рекорд.

В "Атлас Арена" на терена имаше един отбор и това бе именно Бразилия. За разлика от мача в Група F няколко дни по-рано, този път волейболистите на Бернардо Резенде не дадоха и гейм на съперника си.

Рикардо Лукарели заби 15 точи (1 ас), а Уолъс де Соуза добави 14 точки (2 аса).

За Русия Николай Павлов реализира 12 точки (1 блокада, 1 ас).

Бразилия на полуфинал на Мондиал 2014 след категорично 3:0 над Русия Дмитрий Мусерский се отличи с 11 точки (1 ас, 3 блока).
БРАЗИЛИЯ - РУСИЯ 3:0 (25:22, 25:20, 25:21)

БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 1, Уолъс де Соуза 14, Мурильо Ендрес 6, Рикардо Лукарели 15, Лукас Сааткамп 7, Сидао 8 - Марио Жуниор-либеро (Рафаел де Оливейра, Леандро Висото 1)
Старши-треньор: Бернардо Резенде
РУСИЯ: Сергей Гранкин, Николай Павлов 12, Дмитрий Илиних 9, Алексей Спиридонов 7, Николай Апаликов 2, Дмитрий Мусерский 11 - Артьом Ермаков-либеро (Валентин Голубьов-либеро, Артьом Волвич 3)
Старши-треньор: Андрей Воронков.