Реал започна с гръмко 5:1 защитата на титлата си (видео)

Испанският гранд Реал Мадрид започна с гръмко 5:1 над Базел защитата на титлата си в Шампионската лига. Възпитаниците на Карло Анчелоти се представиха много силно пред своята публика и показаха, че двете поражения в началото на сезона в испанската Примера Дивисион не са им се отразили на самочувствието в най-комерсиалния футболен турнир. Още преди почивката "Лос Меренгес" бяха решили всичко в своя полза, след като поведоха с 4:0 до 37-ата минута.

Автогол на Фабиан Шер даде аванс на Реал Мадрид на "Сантиаго Бернабеу" след 14 минути игра. Начо Фернандес се озова на голова позиция в наказателното поле след техничен пас на Хамес Родригес с пета. Той стреля моментално, ударът му срещна тялото на Фабиан Шер и изненада вратаря Томаш Ваклик, за да влети в мрежата му.

След половин час игра Гарет Бейл удвои аванса на домакините след отличен пас на Лука Модрич и много качествена своя изява, след като копна топката над вратаря, а после успя да я догони и да я прати в мрежата му. Почти веднага след него и Кристиано Роналдо не пропусна да се разпише и да направи резултата класически след центриране именно на Бейл, оставило го на празна врата. Хамес Родригес също се включи във фиестата с добавка след избит удар на Карим Бензема.

В 38-ата минута гостите отбелязаха почетно попадение чрез Дерлис Гонсалес, който вкара с удар извън наказателното поле след пас между двойката централни бранители на Реал.

След почивката събитията на терена се поуспокоиха откъм голови ситуации, но все пак и двата тима можеха да се разпишат. Вратарят на Реал Икер Касийяс предотврати сигурен втори гол в своята врата, след като голмайсторът на гостите Дерлис Гонсалес се измъкна сам срещу него и стреля мощно, но испанският национал изби в корнер. Пред вратата на Базел също имаше интересни положения като Кристиано Роналдо и Карим Бензема бяха близо до попадение.

Все пак десетина минути преди края на мача Карим Бензема реализира пети гол за домакините с мощен удар. Той остана непокрит в наказателното поле на Базел след красива комбинация с Хамес Родригес и с много силен удар простреля Ваклик за крайното 5:1.

РЕАЛ МАДРИД - БАЗЕЛ 5:1
1:0 - Шер (14-авт.)
2:0 - Бейл (30)
3:0 - Роналдо (31)
4:0 - Родригес (37)
4:1 - Гонсалес (38)
5:1 - Бензема (79)