Две грешки и скандална дузпа попречиха на безстрашен Лудогорец за велик успех срещу Ливърпул на "Анфийлд" (видео)

Лудогорец изигра впечатляващ дебютен мач в групите на шампионската лига срещу Ливърпул на "Анфийлд", който след изключителна драма и не без помощта на словенския рефер Матей Юг загуби с 1:2.

Резултатът бе открит от Марио Балотели в 82-та минута, но секунди преди края на редовното време резервата Дани Абало изравни, материализирайки отлична атака на орлите. Така се стигна до 93-та минута, в която драмата стана пълна.

Александър Александров върна нескопосано топката към вратаря Борян, който също сбърка и позволи топката да му бъде отнета от Хави Манкийо. Последва падане на играча на Ливърпул, който не застрашаваше пряко вратата на орлите и съдията посочи бялата точка, от която Джерард оформи крайното 2:1 за мърсисайдци. На ТВ повторенията обаче се видя, че дузпа нямаше.

Лудогорец в историческия си дебют в ШЛ на "Анфийлд" срещу Ливърпул

Малко преди трите попадения пък българският шампион имаше два отлични шанса да открие резултата. Първо опасен шут на Кайсара бе избит от Миньоле и за късмет на англичаните топката като по чудо не попадна в Роман Безяк, който щеше да реализира на празна врата. Малко по-късно отлична комбинация завърши с шут на Безяк в дясната греда.

Българският шампион изигра много силно първо полувреме пред 43 307 зрители на "Анфийлд". Тимът на Георги Дерменджиев бе стабилен в защита. Като изключим една или две ситуации, орлите не оставиха никакви пространства в атака на английския гранд. В нападение разградчани сътвориха няколко смислени неща, които затрудниха максимално домакините. През първата част направи впечатление, че съдията спести и няколко жълти картона на англичаните.

В първите 10 минути играта бе равностойна и без сериозни опасности пред двете врати. В 23-ата минута Ливърпул създаде първата сериозна опасност. Марио Балотели стреля, но защитник изби, топката попадна у Стивън Джерард, чийто силен изстрел беше избит от вратаря Борян.

В 30-ата минута Лудогорец отговори мощно. Българският шампион бе на крачка от гола. След центриране отдясно, Козмин Моци не успя да отбележи от няколко метра с глава, независимо, че бе оставен непокрит.

В 37-ата минута Абел Анисе отправи силен изстрел, който профуча покрай левия стълб. Две минути по-късно късметът покри "орлите", тъй като Лалана пропусна да се разпише сам срещу вратаря.

След почивката играта отново продължи да е с поделено надмощие. Отначало Ливърпул взе инициативата, но към края на двубоя ролите бяха разменени.

В 53-ата минута Манкийо пропусна отличен шанс да се разпише. Върджил Мисиджан не успя да изчисти и играчът на домакините излезе сам срещу Борян. За радост на българите кълбото излезе в аут.

В ответната атака "зелените" показаха своите "зъби". Жуниор Кайсара стреля опасно от 23-24 метра, но Миноле спаси.

Постепенно Лудогорец започна да гледа по-смело в предни позиции. В 65-ата минута Роман Безяк напредна и шутира, но кълбото профуча над напречната греда.

В 70-ата минута Борини надскочи бранителите на Лудогорец и от няколко метра отправи силен изстрел с глава. Борян обаче показа невероятен рефлекс и изби в корнер.

Две минути по-късно само късметът спаси английския гранд. Роман Безяк бе изведен от Марселиньо на добра позиция и стреля по диагонала, но топката срещна десния стълб. При добавката Йордан Минев също не успя да вкара.

Така се стигна до 82-ата минута, когато Балотели откри резултата. Нападателят се разписа с удар по диагонала, след грещка на Козмин Моци, който не успя да изчисти топката.

В 90-ата минута Лудогорец изравни чрез Даниел Абало, получил великолепен извеждащ пас от Юнес Хамза и останал очи в очи с Миньоле, хладнокръвно прониза стража на английския гранд.

И когато срещата вървеше към заслужено равенство, дойде колективната грешка в отбрана, която доведе до дузпата за Ливърпул, реализирана от Джерард за крайното 2:1.

ЛИВЪРПУЛ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

1:0 Балотели 82