Хокейният ЦСКА с втори опит в Европа - гледайте на живо в Sportal.bg!

Шампионът на България по хокей на лед ЦСКА ще участва за втори път в най-новата си история в европейските клубни турнири. "Армейците" ще бъдат домакини на квалификационната група в Континенталната купа за сезон 2014/15. София спечели домакинството на квалификационния турнир и възпитаниците на Кирил Ходулов ще могат да се радват на подкрепата на своите фенове по време на мачовете си. Те ще се изправят срещу Беостар (Сърбия), Измир (Турция) и Пучерда (Испания) в опит да преминат напред в турнира. Мачовете пък ще бъдат излъчвани пряко в ефира на Sportal TV и в Sportal.bg.

На 28 юни 2014 г. в Будапеща се състоя среща на отборите, които участват в надпреварата за спечелването на Континенталната Купа сезон 2014/2015. В конкуренцията на останалите отбори, кандидатстващи за домакинство, ЦСКА с отлична презентация на своята кандидатура спечели правото да бъде домакин на първия кръг. Комисията на МФХЛ (Международна Федерация по Хокей на Лед) бе убедена категорично и предостави това право на българския шампион.

От 26 до 28 септември 2014г. в Зимния дворец в София ще се проведе първият кръг от Континенталната Купа на Европа. В групата заедно с ЦСКА са шампионите на Сърбия,Турция и Испания. Отборите ще играят по схемата всеки срещу всеки и след изиграването на последния мач, този който има най-много точки продължава напред във втория кръг. Там ще се присъедини към компанията на холандци,германци и англичани.Само първия в класирането продължава  напред. Континенталната Купа е по подобие на Лига Европа във футбола, с разликата че тимът който спечели получава правото през следващия сезон да играе в Шампионската лига по хокей на лед заедно с най-силните клубове в Европа от Русия, Швеция, Финландия,Чехия, Словакия, Швейцария (отборите от тези страни не участват в Континенталната Купа).

Пучерда-Испания стана шампион на страната след победи над миналогодишния първенец Биполо.Много години вече испанската хокейна лига е привлекателна за хокеистите от топ държавите в света.Големите бюджети позволяват на клубовете да привличат класни играчи.Пучерда не е изключение.Там играят словаци от екстра лига, чехи, американци, финландци и няколко национали на Испания.Отборът е много добре комплектуван и ще се бори категорично за първото място.

Беостар-Сърбия е един много амбициозен проект на Дан Кеса, който дълги години е играл в Северна Америка (НХЛ) и сега е решил да предаде големия си  опит. Всички млади и талантливи играчи са привлечени в Беостар. Много сериозна е подготовката на отбора под ръководството на треньора и мениджъра  със сръбски корени. Основният спонсор е осигурил бюджет, който позволява и привличането на класни чужденци.С опита си те помагат на младите играчи в отбора. Фактът, че Беостар спечели първенството на Сърбия през миналия сезон срещу Партизан, Цървена звезда, Нови Сад  достатъчно говори за силата на тима.Беостар разполага със собствена пързалка в белградския квартал „Младост“. Беостар е един от фаворитите за спечелването на първото място.Ще имат предимството на младостта и и физическата издръжливост.

Измир –Турция за първи път става шампион на страната си.Повече от 15 години вече ,турците отделят огромни средства да строят пързалки. Популяризирането на хокея върви с много бързи темпове. Клубовете привлякоха треньори и специалисти от силните хокейни държави,за да им покажат правилната посока в развитието на този спорт. Резултатите не закъсняват. Турците вече са сериозен съперник като национален отбор и на клубно ниво. По последна информация Измир е подсилен  от 5 чуждестранни играчи (чехи и словаци). Амбициозните съседи може да поднесат изненада спечелвайки някои от мачовете. Не са сред основните претенденти, но всичко е възможно и не трябва да бъдат подценявани. Със сигурност мачовете срещу тях ще бъдат много интересни.

ЦСКА-България няма друга цел освен първото място. Миналия сезон, след близо 25 години отсъствие, се завърна в Европейските клубни турнири.Огромни усилия полага българският шампион, за да изгради един силен и конкурентен отбор. Амбицията на клуба е да покаже на всички привърженици на ЦСКА и въобще на спорта, че може да победи останалите отбори в Зимния дворец от 26 до 28 септември. Без чужденци не може. Очаква се словаци (миналата година играха за ЦСКА), руснаци и един швед да осигурят предимството на ЦСКА. Ето и някои от тях. Андрей Мухачов (Русия) - защитник, е носител два пъти на купата „Гагарин“ в КХЛ с АК „Барс“. Играл е още за „ЦСКА-Москва“, “Трактор Челябинск“. Сергей Климентев (Русия) е вратар с огромен опит  във ВХЛ (втора по сила лига след КХЛ). Георги Искренов нападател, много разнообразен и непредвидим. Цялата му кариера до сега е преминала в САЩ.

Мачовете са от 26 до 28 септември 2014 г. в Зимния дворец на спорта.

КОНТИНЕНТАЛНА КУПА 26-28 .09.2014г.