Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Бивш халф на ЦСКА продължава да прави фурор в Русия (видео)

Отборът на Уфа постигна втората си победа като гост в Премиер лигата, след като се наложи с 2:0 над Краснодар. Резултата в полза на новаците откри бившият футболист на ЦСКА Марсиньо, а след негово центриране в началото на второто полувреме Павел Аликин затвърди успеха на тима, воден от Игор Коливанов.

Марсиньо беше герой за Уфа и в миналия кръг, когато донесе равенството срещу Рубин с гол от фаул в края на мача. Снощи той се разписа в 7-ата минута, изведен очи в очи с вратаря на "биковете" Андрей Синицин. Подаването беше на Харис Ханджич, който също създаде много главоболия за защитата на Краснодар. След втория гол Уфа се върна в собствената си половина и успя да задържи изгодния резултат.

Марсиньо, който напусна ЦСКА като свободен агент през лятото, вече има на сметката си три гола и една асистенция в руското първенство и е големият лидер на Уфа. Неговият тим заема 11-о място в класирането със 7 точки, а Краснодар има 11 и е на 7-а позиция.

За домакините титуляр беше бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо, който подобри рекорда за най-много мачове с екипа на отбора в Премиер лигата.