Тернана вече е на второ място в Серия Б, Божинов на пейката

Българският нападател Валери Божинов започна с победа при завръщането си в Серия “Б”. Неговият тим Тернана постигна важна победа с 1:0 като гост на Виченца в мач от третия кръг и се изравни с Трапани на второто място със седем точки. Лидер е тима на Пердужа с пълен актив от девет точки.

Бившият играч на Левски обаче не успя да дебютира за отбора от Умбрия, след като остана на пейката през всичките 90 минути.

Неговият конкурент в атаката Фелипе Авенати бе точен отблизо с глава в 44-ата минута. Попадението бе негово второ през този сезон, тъй като той вкара и при първия успех през този сезон далеч от дома - с 2:0 срещу Кротоне в първия кръг.

Наставникът на Тернана Атилио Тесер направи и трите си смени, но пусна само играчи с дефанзивни функции, за да бъде запазен резултата, след като Виченца търсеше всячески равенството. Така Божинов ще чака някой от следващите мачове, за да дебютира за новия си тим.

Следващата среща на Тернана отново е гостуване в северна Италия, но този път ще срещу един от основните кандидати за завръщане в Серия “А” - Бреша.